שתף קטע נבחר

וגם חסינות ח"כ גורלובסקי לא הוסרה

גם חבר הכנסת השני מהליכוד, שאמור היה לעמוד לדין בפרשת ההצבעות הכפולות, יחמוק מכך בחסות חבריו לוועדת הכנסת. עכשיו מחכים כולם להכרעת בג"ץ בעניין, שאולי תציל את פרצופה של מערכת הצדק. לכנסת זה כבר מאוחר מדי

הכנסת ממשיכה להוכיח כי היא מעדיפה להגן על חבריה מאשר לשלוח אותם להתמודד על חפותם בבית משפט: בוועדת הכנסת לא נמצא היום (ג') רוב להסרת חסינותו של חבר הכנסת מיכאל גורלובסקי, החשוד בפרשת "ההצבעות הכפולות" אותו ביקשה הפרקליטות להעמיד לדין.

 

ההחלטה, שנפלה ברוב של 11 מול 6,  באה יום בלבד לאחר שוועדת הכנסת החליטה שלא להסיר גם את חסינותו של חשוד נוסף בפרשה, חבר הכנסת יחיאל חזן - וזאת למרות שחזן ביקש לכאורה להסירה.

 

נגד בקשת היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, להסיר את החסינות הצביעו: יו"ר הוועדה רוני בראון, אהוד יתום, ענבל גבריאלי, יולי אדלשטיין, אלי אפללו, דני בן לולו, ניסים זאב, יצחק כהן, אליעזר כהן ודוד טל.

 

בעד הצביעו: דליה איציק, דני יתום, שלום שמחון, רוני בריזון ,רשף חן, וזהבה גלאון. נמנע: גדעון סער.

 

היועץ המשפטי לממשלה נימק את בקשתו להסרת החסינות בהגשת כתבי אישום בסעיפי זיוף מרמה והפרת אמונים באומרו שההצבעות הכפולות פגעו בכנסת. "גורלובסקי איננו עב"ם מכוכב אחר. לא צריך BA בהצבעות כדי לומר שאסור להצביע בהצבעות כפולות".

 

עורך דינו של גורולובסקי, יעקב ויינרוט אמר כי ההצבעה הכפולה היתה "כשל חד פעמי וקמט תודעתי", על רקע היותו של גורלובסקי חבר כנסת חדש.

 

כל חברי הכנסת שדיברו בוועדה, כולל אלו שתמכו בהסרת החסינות, ביקרו את היועץ המשפטי על הגשת כתב האישום נגד גורולובסקי - בייחוד לאחר שאתמול החליטה הוועדה לא להסיר את חסינותו של ח"כ יחיאל חזן המעורב באותה פרשה ממש.

 

יו"ר הוועדה, רוני בראון, טען לאפליה על רקע מקרים דומים כמו ניצב משה מזרחי או מנהל המכון הפתולוגי באבו כביר פרופ' יהודה היס, בהם החליט היועץ המשפטי להסתפק בהליך פנימי משמעתי. בראון עוד אמר כי אינו מכיר הליך שבו מסתיים ההליך המשמעתי כפי שקרה בוועדת האתיקה בכנסת - בה הודה גורולבסקי בהצבעה כפולה ונענש בהרחקה מדיוני הכנסת והוועדות למשך ארבעה וחצי חודשים.

 

רובינשטיין הודיע בתגובה כי במידה ויוגשו עתירות לבג"ץ נגד ההחלטה לא להסיר את חסינותו של ח"כ חזן, ובמידה ובג"ץ יקבל את הכרעת ועדת הכנסת - הוא ימשוך את כתב האישום נגד ח"כ גורולובסקי.

 

התנועה לאיכות השלטון עתרה היום לבג"ץ עקב החלטת ועדת הכנסת שלא להסיר את חסינותו של חזן. לטענת התנועה, ההחלטה הופכת את הכנסת ל"עיר מקלט לחשודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
גורלובסקי. יש חסינות
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
חזן. גם יש
צילום: אבי כהן
מומלצים