שתף קטע נבחר

שרים בכירים בליכוד: למה משתיקים אותנו בוועידה?

זועמים על החלטת נשיאי הוועידה לא לאפשר לשרים לנאום במהלך הדיון המדיני שיתקיים. בינתיים, מנכ"ל הליכוד במאמצים אחרונים למנוע ביזיון דוגמת הוועידה הקודמת: פייגלין הסכים להשאיר את המשרוקיות בחוץ

ועידת הליכוד, שמתכנסת בתחילת השבוע הבא, הכניסה לתזזית את מפלגת השלטון, לאחר שסדר יומה שונה והוחלט לערוך במהלכה דיון מדיני.

 

נשיא הוועידה, השר ישראל כ"ץ, אימץ את בקשתם של רבים מחברי המרכז לערוך דיון מדיני במהלך הוועידה, בעקבות "נאום ההתנתקות" מעורר המחלוקת שנשא ראש הממשלה בכנס הרצליה. אורי שני, מקורבו של שרון, המשמש אף הוא כנשיא הוועידה, נתן לכך את הסכמתו, אולם הוחלט כי רק חברי מרכז, ולא השרים, יוכלו לשאת דברים. את הדיון יחתום ראש הממשלה עצמו.        

 

כמה משרי הליכוד קיבלו את ההחלטה ברכה, שכן רק מעטים מהם מעוניינים לצאת פומבית נגד שרון בשלב זה. אפילו שר האוצר, בנימין נתניהו, החליט לפי שעה להמשיך ולשמור על שתיקתו בנושאים המדיניים, ולא לבקש לשאת דברים. אולם כמה שרים בכירים, ובהם שר החוץ סילבן שלום, זועמים.   

 

השר שלום קיבל את ההחלטה בכעס רב, ובשיחות סגורות עם בכירים בליכוד הביע את חוסר שביעות רצונו מהעובדה שלא מאפשרים לו לנאום בפני צירי הוועידה. "זה לא דבר נכון שאנשים לא יכולים לדבר. צריך לקיים דיון. אם זה היה דיון כלכלי, נתניהו היה מדבר. זה דיון מדיני, אז אני רוצה לדבר". שלום אמר עוד כי "בדיון כזה, למי שלא נוח לדבר, שלא ידבר, אבל לא צריך להשתיק את כולם".

 

ובתוך כך, מנכ"ל הליכוד, אריק ברמי, השקיע בשבועות האחרונים מאמצים גדולים כדי למנוע מצב בו ישיבת הוועידה תדמה לישיבה האחרונה של ועידת הליכוד בחודש יוני, במהלכה השתוללו אנשי הימין, שרקו בוז במהלך הנאומים של ראש הממשלה והשר אהוד אולמרט, ולא איפשרו לקהל שנכח בבנייני האומה לשמוע את הדברים. 

 

בכירים בליכוד סיפרו כי ברמי שוחח עם אנשי הימין שצפויים להשתתף בישיבת הוועידה, ובהם משה פייגלין, מראשי קבוצת "מנהיגות יהודית" בליכוד, והגיע עימם להבנה כי לא יוכנסו לאולם משרוקיות ושלטים עם כיתובים בגנות שרון או מי מהשרים. לדברי הבכירים, "ברמי עושה את כל המאמצים כדי שהוועידה הזאת לא תהיה כמו הקודמת, והביזיון שהיה שם לא ישנה. הפעם הוא ושרון רוצים ישיבה שקטה ומסודרת, בלי שריקות וקריאות גנאי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
את ביבי לא היו משתיקים. שלום
צילום: איי פי
צילום: סבסטיאן שיינר
שומר על שתיקה. נתניהו
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: אטילה שומפלבי
בלי משרוקיות. פייגלין
צילום: אטילה שומפלבי
צילום: ערוץ 1
ועידה סוערת ביוני
צילום: ערוץ 1
מומלצים