שתף קטע נבחר

באר שבע: הוגש ערעור על רוב הזיכויים בפרשת אסון הגג

באסון לפני 5 שנים נהרגו הנערים שלומי טולדו וליאור קבלו. הפרקליטות ערערה בין היתר על זיכויים של העיריה ומהנדס העיריה, אולם בחרה שלא לערער על הזיכוי של ראש העירייה אז, דוד בונפלד, וראש אגף החינוך בעירייה

פרקליטות מחוז דרום הגישה אתמול (ב') ערעור על החלטת בית בית משפט השלום באשקלון בנובמבר, להרשיע שלושה נאשמים בלבד מתוך 12, בפרשת אסון קריסת גג אולם הספורט בבית הספר התיכון מקיף ו' בבאר-שבע לפני חמש שנים, בו נמחצו למוות שלומי טולדו וליאור קבלו ז"ל, בני 14.

 

הפרקליטות ערערה על זיכויים של שבעה מתוך התשעה שזוכו. שני הנאשמים שהפרקליטות לא ערערה על זיכויים הם ממלא מקום ראש עיריית באר-שבע כיום, וראש העירייה דאז, דוד בונפלד, וראש אגף החינוך בעירייה, דודי ליפשיץ.

 

בכתב הערעור ציינה הפרקליטות כי היא מכוונת את ערעורה לשבעה בלבד, על אף שאין היא מסכימה עם הנימוקים לזיכויים של הנאשמים האחרים. "שגה בית המשפט בכך שיישם באופן בלתי ראוי ובלתי נכון על נסיבות המקרה דנן את המבחנים לקביעת האחריות לפי עבירת הרשלנות בחוק העונשין", נכתב בערעור.

 

הפרקליטות ערערה על זיכויים של עיריית באר-שבע, מהנדס העירייה, צבי טל-יוסף, שלמה ביטן, סגן מהנדס העיר למעקב ובקרה, דוד יעקבי, מתאם מבני הציבור בעירייה, אבי הר-שגיא, מנהל חברת "קדים", שהורשעה בהכרעת הדין, ושולה אבוקסיס, בעלת חברת "קבוצת היוצקים", אשר ביצעו את עבודת בניית הגג.

 

"אין כאן זכאים"

 

הורי הנערים שמתו זועמים על החלטת הפרקליטות, שלא לכלול את בונפלד וליפשיץ בערעור, וטוענים כי הערעור היה צריך להיות גורף. "יש אשם יותר ויש אשם פחות, אבל אין זכאים במשפט הזה", אמרה אתי קבלו, אמו של ליאור ז"ל.

 

"הערעור לא משמח אותי. אני לא מתכוונת לוותר, ומה שהוא אומר זה שאין אף גורם שקשור למשרד החינוך, שהוא אשם. הערעור לא מלא אם לא כל המזוכים נכללים בו", אמרה דליה טולדו, אמו של שלומי ז"ל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
שלומי טולדו ז"ל
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: חיים הורנשטיין
ליאור קבלו ז"ל
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים