שתף קטע נבחר

הנגבי: להילחם בפשע המאורגן במעצרים מינהליים

השר לביטחון פנים הציע לשר המשפטים לדון בשיטת המעצר המינהלי, כדי להתמודד מול ראשי הפשע המאורגן בארץ. שר המשפטים הביע הסתייגות בטענה כי מדובר בכלי שאינו דמוקרטי מיסודו

השר לביטחון פנים צחי הנגבי הציע היום (ה') לדון במלחמה נגד ראשי הפשע המאורגן בארץ, באמצעות מעצר מינהלי.

 

השר אמר את הדברים בפגישה עם שר המשפטים, יוסף לפיד, שביקר לראשונה מאז כניסתו לתפקיד במטה הארצי של המשטרה וקיבל סקירה כוללת אודות המשטרה ומערך יחידות החקירות והמודיעין. כמו כן ביקר השר במעבדות מז"פ ובתערוכת חבלה.

 

"הודעתי בכנסת לפני מספר ימים כי החוק המסמיך מעצרים מינהליים קובע שעילת המעצר, בין היתר, היא פגיעה בשלום הציבור וביטחונו. תשעה אנשים נרצחו כאן, יש פגיעה מהותית בביטחון הציבור", אמר השר הנגבי בפגישה, "חייבים לעשות שימוש מושכל בכלי של מעצר מינהלי נגד ראשי ארגוני הפשע. זאת, כאשר מתקבלות מספיק אינדיקציות מודיעיניות שהישארותם מחוץ לכותלי הכלא מסכנת את הציבור".

 

בתגובה לדבריו אמר לו שר המשפטים לפיד כי יש לנקוט בזהירות מרבית בדיון במעצר מינהלי. לדברי השר, מדובר ב"כלי שמיסודו אינו דמוקרטי, השם אדם בבית כלא, למרות שלא נגזר דינו". השר לפיד אמר עוד כי העולם התחתון שינה את חוקי המשחק וכי מערכת החקיקה צריכה גם היא להתאים את עצמה לנסיבות החדשות. 

 

גם מפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, התייחס לנושא ואמר כי יש להבין שלא ניתן להתמודד עם תופעת הפשיעה ב"כלים של אתמול" וכי צריך לשקול היטב את הנושא. "זה כלי חשוב שאם ילמדו כיצד להפעיל אותו, ניתן יהיה למנוע הרוגים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
פגיעה מהותית בביטחון הציבור. הנגבי
צילום: דני סלומון
צילום: אלכס קולומויסקי
חוקי המשחק השתנו. לפיד
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים