שתף קטע נבחר

מאסר וריתוק למפקדי טירונים שהשתכרו בסילבסטר

מפרטים שהגיעו לידי ynet עולה שאנשי סגל במחנה 80 החליטו לחגוג את כניסת השנה האזרחית החדשה עם הרבה אלכוהול. קולות המסיבה הגיעו לאוזניהם של הטירונים, שהתקשו להירדם. למחרת החגיגה, קיבלו הטירונים התנצלות, ואילו אנשי הסגל הסוררים נשלחו לכלא או רותקו לבסיס

לפחות שישה אנשי סגל בבסיס הטירונים "מחנה 80", בהם מפקדי כיתות, חובש ונהג הכוננות נדונו לעונשי מאסר בפועל ולריתוק, לאחר שהשתכרו בליל השנה האזרחית החדשה - כך נודע ל-ynet.   

 

דובר צה"ל אישר את פרטי האירוע: "אנשי הסגל שנתפסו שותים לשוכרה בבסיס הובאו לדין משמעתי וקיבלו עונשי מאסר בפועל וריתוק. צה"ל רואה בחומרה רבה הפרה בוטה זו ושתיית אלכוהול במהלך פעילות צבאית כל שכן שמדובר במפקדים של טירונים שאמורים להוות דוגמא אישית".

 

מפרטים שהגיעו לידי ynet עולה שמספר אנשי סגל מבסיס הטירונות "מחנה 80", ובהם מפקדי כיתה, סמלים, החובש הפלוגתי ונהג הכוננות החליטו לחגוג את הסילבסטר באוהל הסגל וברחבה הסמוכה, מרחק קצר משלושת האוהלים, שבהם מתגוררים פקודיהם. אחד מאנשי הסגל הצטייד מבעוד מועד בבקבוקי בירה רבים שדאג לרכוש מחוץ לבסיס.

 

לאחר שהטירונים הלכו לישון, החלה החגיגה שכללה הרבה אלכוהול, צעקות, שירה, ועל פי עדויות אחד החיילים, גם התקוטטות בין שני מפקדים שהיו בגילופין. אחד מאנשי הסגל שהשתכר היה נהג רכב הכוננות, שהיה אמור לנהוג ברכב צבאי בעת חירום.

 

המפקדים אסרו על הטירונים לחגוג

 

קולות הצהלה והצעקות הגיעו עד לאוהלי המגורים של החיילים שהתקשו להירדם. אחד הטירונים סיפר ל-ynet כי לפני המסיבה הבהירו להם המפקדים ש"סילבסטר זה לא חג שצה"ל מזדהה איתו", ואסרו עליהם לציין את הערב בצורה מיוחדת.

 

כמה מהטירונים טענו שכאשר אומרים להם שאין מקום בצה"ל לציין את היום, חמור מאוד שהמפקדים חוגגים בצורה פרועה.

 

למחרת, כינסה מפקדת הפלוגה, את הטירונים, וביקשה מכל אנשי הסגל לצאת מהחדר. היא התנצלה בשמה ובשם אנשי הסגל שלה. "אני רוצה שתהיו בטוחים שהנושא נחקר, וכל מי שצריך להיענש - ייענש".

 

חלק מאנשי הסגל כבר נשפטו בגין התנהגות לא הולמת, והוטלו עליהם עונשי ריתוק לבסיס, לפחות חייל אחד מהסגל נדון למחבוש בפועל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דובר צה"ל
קשה בטירונות
צילום דובר צה"ל
צילום: איי פי
חגגו עם בירה (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים