שתף קטע נבחר

סבארו סוגרת את הסניף המפורסם

שנתיים וחצי לאחר הפיגוע הקשה במסעדה החליטה הנהלת הרשת להעתיק את מקומה. "בהתחלה היו לנו הרבה ביקורי הזדהות", מסביר המנכ"ל, "אבל עם הזמן נשארנו עם מעט מאד מבקרים". את ירושלים, בינתיים, אין בכוונתם לעזוב

אחרי שמונה שנות פעילות ופיגוע אחד שפך לסמל החליטה הנהלת סבארו לסגור את הסניף ברחוב קינג ג'ורג'. מהנהלת הרשת נמסר כי הרשת לא תנטוש את ירושלים, והיא מחפשת אחר מקום חלופי בעיר. בין היתר נשקלת האפשרות לפתוח סניף בקניון מלחה.

 

מנכ"ל הרשת בישראל, עמיר חסון, אמר כי בימים אלו מתנהל משא ומתן בין הנהלת הרשת לקניון, אך עדיין לא נסגרה העסקה.

 

מדוע החלטתם לבסוף לסגור את הסניף?

 

"ההחלטה נובעת בעיקר ממניעים כלכליים. זה לא סוד שמאז הפיגוע הקשה שעבר עלינו הרגשנו ירידה עצומה גם במספר המבקרים וגם בפדיון. נכון שבהתחלה היו לנו הרבה ביקורי הזדהות, אבל עם הזמן גם זה פחת ונשארנו עם מעט מאד מבקרים".

 

אתה יכול להעריך את היקף הירידה?

 

"קשה מאד להעריך את זה במספרים, אבל הירידה היתה מספיק משמעותית כדי שנחליט להעביר את הסניף למיקום אחר בעיר. כרגע אנחנו בודקים מספר חלופות למיקום החדש".

 

סניף סבארו פועל במרכז העיר כבר שמונה שנים. עד לפיגוע שאירע באוגוסט 2001, שבו נהרגו 15 אנשים, הוא פעל בהצלחה רבה. לאחר הפיגוע הקשה הפך הסניף לאחד הסמלים של האינתיפאדה ובמקום ביקרו מספר אישים בכירים. בהם גם ראש עיריית ניו יורק לשעבר, רודולף ג'וליאני, וראשי ממשלות זרות. אפילו רשתות תקשורת זרות הביעו התעניינות מיוחדת בפיגוע ולאחרונה אף הפיקה רשת אן.בי.אס הקנדית סרט דוקומנטרי העוקב אחר אחד האנשים והקורבנות שמאחוריו.

 

מאז הפיגוע ועם החמרת המצב הביטחוני סבל הסניף מכל התסמינים הידועים של מרכז העיר. לאחרונה, בעקבות פיחות חד בהכנסותיו, הוחלט, כאמור, להעבירו למקום אחר בעיר.

 

דוד נחנברג, שאשתו חנה נפצעה קשה מאד בפיגוע ונותרה צמח, אומר כי אין לו כל טענה כלפי רשת סבארו. "הם לא אשמים בכלום", הוא אומר, "צר לי שגם הם צריכים לשלם את המחיר של הטרור האסלאמי ונאלצים לסגור. אני משער שאנשים חשבו בכל פעם שעברו במקום על הפיגוע ולכן נמנעו מלהיכנס לשם. אני עצמי, בכל פעם שאני רואה מסעדה של סבארו, גם בערים אחרות בארץ, מקבל תחושה קשה וכל האירוע הנורא חוזר אלי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים