שתף קטע נבחר

הכנסת קבעה: בלי עצי אשוח ובלי סנטה קלאוס

הוועדה אימצה ברוב קולות את הצעתה של חברת הכנסת גילה פינקלשטיין, הקוראת למשרד החינוך לפרסם הנחיות ברורות נגד הצבת עצי אשוח בבתי ספר. יו"ר ועדת החינוך, ח"כ אילן שלגי: "אני מקווה שבתפוצות לא יאסרו על הצבת סמלים יהודים"

ועדת החינוך של הכנסת קיבלה היום (ב') ברוב קולות את הצעתה של חברת הכנסת גילה פינקלשטיין (מפד"ל), הקוראת למשרד החינוך לפרסם הנחיות ברורות, האוסרות על הצבת עצי אשוח בבתי ספר.

 

את ההצעה העלתה ח"כ פינקלשטיין בעקבות מסיבת חנוכה שנערכה בבית הספר שליד האוניברסיטה בירושלים, שבה הוצב עץ אשוח, לאור הזדהות עם התלמידים הנוצרים. מנגד הציעו חברי הכנסת אילן שלגי ויוסי שריד להעניק למנהל בית הספר את שיקול הדעת בנוגע להצבת עץ אשוח.

 

הצעתה של ח"כ פינקלשטיין עברה ברוב של שישה תומכים, מול שלושה מתנגדים. בתום הדיון אמרה ח"כ פינקלשטיין: "אם לא היינו עוצרים את זה בזמן, בשנה הבאה היו כבר 200 בתי ספר, שבהם היה מוצב עץ אשוח ולא בית ספר אחד. אני מצפה שבבית ספר ממלכתי יהודי יהיו הנחיות וכללים של משרד החינוך לקיום ארועים".

 

"לא יכול להיות שבבית ספר יהודי יוצב עץ אשוח ובובת סנטה קלאוס ויחגגו את הסילבסטר שהיה אפיפיור שונא יהודים. יש לנו חגים יהודיים נהדרים, ואנחנו לא צריכים עץ אשוח. אם מנהל רוצה להתחשב במיעוט הנוצרי בבית ספרו, הוא יכול לשלוח להם הביתה עץ אשוח ואפילו חנוכיה, כדי לקרב אותם ליהדות".

 

יו"ר הוועדה: תלמדו מהנשיא בוש

 

בנוסף, ועדת החינוך קראה למשרד החינוך לפרסם הנחיות לגבי כל הארועים המתקיימים בבתי הספר, בהם מסיבות כיתתיות ומסיבות סוף שנה: "לא נראה לי שחוגגים מסיבת סוף שנה בבית מלון מפואר. איפה ההתחשבות בתלמידים שמצבם הכלכלי לא טוב", אמרה ח"כ פינקלשטיין.

 

ההחלטה התקבלה למורת רוחו של יו"ר הוועדה, ח"כ אילן שלגי (שינוי), שחשש שהיא תוביל להוצאת סמלים יהודים מבתי הספר בחו"ל.

 

"חברי הכנסת של הליכוד, המפד"ל, ש"ס ויהדות התורה חברו יחד כדי לקבל החלטה שפוגעת במיעוט הנוצרי. מדובר בהחלטה בלתי סובלנית ומבישה הפוגעת בתלמידים בני מיעוטים", אמר ח"כ שלגי.

 

"איך היינו מגיבים אילו פרלמנט של מדינה אחרת היה יוצא נגד הצבת חנוכיות בבתי ספר בהם יש תלמידים יהודים? עלינו ללמוד מנשיא ארה"ב שמכבד אותנו בכל שנה בהצבת חנוכיה בביתו ליד עץ האשוח. אני מקווה שבתפוצות לא יאסרו על הצבת סמלים יהודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עץ אשוח. מחוץ לבתי הספר
צילום: אתר הכנסת
הוועדה אימצה את הצעת ח"כ פינקלשטיין
צילום: אתר הכנסת
מזהיר מפגיעה בסמלים יהודיים בעולם. ח"כ שלגי
מומלצים