שתף קטע נבחר

גברים בסקס: בעיות שכיחות במיטה, ואיך פותרים אותן

לא תמיד הכל זורם חלק במיטה. שפיכה מוקדמת, מהירה, מאוחרת או הפוכה ובעיות זקפה יכולות לקלקל את החוויה המינית. החדשות הטובות: כל הבעיות האלו, השכיחות ביותר אצל גברים, ניתנות לפתרון. כך נעשה

שפיכה מוקדמת או מהירה שפיכה מאוחרת שפיכה הפוכה בעיות זקפה 
הכתבה שלפניכם מתארת בעיות שכיחות בחיי המין של הגברים. לשאלות והערות בנושא מין - הכנסו עכשיו לפורום של הסקסולוג ד"ר דניאל דריי (לחצו כאן) וקבלו תשובות און-ליין
שפיכה מוקדמת או מהירה

 

הבעיה: שפיכה מוקדמת היא הבעיה המינית הנפוצה ביותר אצל גברים בכל הגילאים. 60 אחוזים מכל הייעוצים בקליניקה של סקסולוג לגברים מתחת לגיל 40, קשורים לבעיית שפיכה מוקדמת. מתי שפיכה מוגדרת כמוקדמת? על פי ארגון הבריאות העולמי, שפיכה לפני, במשך או שתי דקות לתוך החדירה נחשבת למוקדמת. התופעה גורמת לסבל בתוך הזוגיות לגבר וגם לבת הזוג. שפיכת הזרע היא רפלקס בלתי נשלט.

 

איך מטפלים: מטרת הטיפול היא לעזור למטופל לזהות את הסימנים שלפני האורגזמה, וללמדו את האמצעים שעוזרים להתרכז בתחושות לפני האורגזמה על מנת ללמוד לשלוט על השפיכה. הליך הלימוד הוא קצר ומאוד אפקטיבי, והוא מתבצע בקליניקה של הרופא הסקסולוג. כמו בכל הבעיות המיניות, עזרה של בת הזוג (אם כמובן קיימת) מאוד חשובה, ויש ללמדה טכניקות שונות על מנת לפתור את בעיית השפיכה המוקדמת. ניתן לטפל בהצלחה רבה גם במטופלים רווקים. יש איסור על יחסי מין בשלב הראשון של הסקסותראפיה. הליך הטיפול כולל תרגילים, שיחות טיפוליות ותרופות ואינו כולל שום מגע פיזי בין המטפל למטופל.

 

 

חזור למעלה
שפיכה מאוחרת

 

הבעיה: שפיכה מאוחרת היא בעיה פחות נפוצה הקשורה לדחיה של רפלקס השפיכה. הגבר מגיב לגירוי, מגיע לזקפה, אבל לא מגיע לשפיכה במשך זמן ממושך. זוהי בדרך-כלל בעיה נפשית הקשורה להרגלי מין, ולמרכז העצבי של האורגזמה. ברוב המקרים גברים הסובלים משפיכה מאוחרת יכולים לגמור באוננות במהירות לפי רצונם. לעיתים, במצבים של שפיכה מאוחרת, הגבר מסוגל לחדור ואפילו לשפוך זרע, בלי לחוש שום תחושות אורגזמתיות. הסיבה לבעיה זו היא או נפשית או נגרמת עקב לקיחת תרופות.

 

איך מטפלים: שפיכה מאוחרת, אי שפיכה או אנאורגזמה – בעיה קשה לטיפול. צריך קודם כל לזהות את הפנטזיות והתנועות המאפשרים את השפיכה, אפילו בזמן אוננות, ולראות מהם המעצורים המפריעים לשפיכה. לפי הסיבות שזוהו בשיחות הסקסותראפיה, המטופל יקבל תרגילים העוזרים לפתרון הבעיה המינית. פוטנציאל פתירת הבעיה בטיפול של רופא סקסולוג – 80 אחוז.

 

חזור למעלה
שפיכה הפוכה

הבעיה: בשפיכה הפוכה פליטת הזרע לא עוברת דרך השופכה החוצה, אך עוברת בתוך שלפוחית השתן, ועדיין יש אפשרות להגיע לאורגזמה במצב כזה. הבעיה קשורה לפגיעה בשרירים הטבעתיים בכניסה לשלפוחית השתן, במיוחד אחרי ניתוח פרוסטטה.

 

איך מטפלים: הטיפול בשפיכה הפוכה מתבצע אצל פיזיותרפיסט. הצלחת הטיפול תלויה ברמת הפגיעה בשרירים הטבעתיים.
חזור למעלה
בעיות זקפה

 

הבעיה: בעיות זקפה נגרמות מארבע סיבות עיקריות:

  1. פגיעה בעורקים או בוורידים - בד''כ נראים בחולים במחלת הסוכרת, או אצל אלכוהוליסטים. נדיר למצוא גברים צעירים בריאים אם בעיות זקפה הנגרמות מסיבות זרימת דם.
  2. סיבה נאורולוגית - פגיעה בעצב ובתחושות. גם כן נפוץ אצל סוכרתיים, אלכוהוליסטים או סובלים מנוירופטיה. נדיר ביותר אצל פציינטים בריאים
  3. סיבה הורמונלית - ירידה ברמת הטוסטסטרון החופשי או בתפקוד של בלוטת המגן או עלייה בפרולאקטין. סיבה נפוצה אצל גברים מעל גיל 45.
  4. בעיה נפשית – מתרחש בדרך-כלל אצל פציינטים צעירים, בעיקר בשל חרדת ביצוע, הגורמת לירידת הזקפה בזמן משחקים מקדימים או חדירה. אפשרות נוספת לבעיה נפשית הקשורה לזקפה היא דיכאון, שמביא לירידה בחשק המיני ומכאן לבעיות בזקפה. ברוב המקרים קיימות יותר מסיבה אחת אצל פציינט המתלונן על בעיית זקפה. הבעיות עשויות להיות קבועות או זמניות. הופעתן הדרגתית (על רקע פיזי) או פתאומית (על רקע נפשי).תופעת בעיית זקפה על רקע נפשי עשויה להיות תלויה בפרטנרית, לדוגמא מפגש מיני ראשון, מעורבות רגשית חזקה או לחץ של לוח זמנים.

 

איך מטפלים: הרופא הסקסולוג מנסה להוריד את רמת החרדה, ולחזק את בטחונו העצמי של המטופל, על מנת שתתקיים זקפה המאפשרת מגע מיני. הרופא ממליץ על תרגילים כדי לגרום לגירוי מיני ללא מגע עם אזורי המין, ואוסר על יחסי מין בשלב זה של הטיפול. שלב זה מלווה בשיחות להורדת המתח. בשלב השני התרגילים מאפשרים ליהנות ללא חדירה. האיסור להחדירה גורם לירידה בתחושת חרדת הביצוע ומאפשר אווירה מתאימה להופעת הזקפה, שמופיעה שוב אחרי שבוע ברוב המקרים, ואז יש אישור להגיע לחדירה. לפי תוצאות הבדיקה הפיזית ולפי השיחות, הרופא יכול לבצע בדיקות של זרימת הדם, של העצבים, בדיקות הורמונליות ובדיקה שבודקת את הזקפה בזמן השינה. בנוסף לכל התרגילים יש אפשרות להיעזר בתרופות, כדורים או זריקות. חשוב לציין שהיום נמצא פתרון לכל בעיות הזקפה, על כל רקע שלא יהיה.
חזור למעלה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
גברים במיטה. כל הבעיות ניתנות לפתרון קל ומהיר
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים