שתף קטע נבחר

תקדים: חוצה ישראל יחזיר כסף לנוסע שנקנס

ועדת הערר לחוק כביש האגרה בהחלטה תקדימית: החברה מפעילה את סמכויות האכיפה שלה ביד קלה מדי

ועדת הערר לפי חוק כביש האגרה קבעה באחרונה כי חברת דרך ארץ הייווייז, בעלת הזיכיון להפעלת כביש האגרה כביש חוצה ישראל, מפעילה את סמכויות האכיפה שלה ביד קלה מדי. המשיבה (דרך ארץ - ל.ד) מעדיפה שלא לנקוט הליכים פשוטים יחסית כדי לאתר את החייב ולהמציא לו את החשבונות, קבעה הוועדה.

 

ההחלטה ניתנה בערר שהגיש ראני נאסר, שרכבו עוכב בכביש האגרה עד ששילם לדרך ארץ כ-8,600 שקל. סכום זה שיקף, לטענת החברה, את חובו המקורי וכן קנסות שהוטלו עליו בגין אי-תשלום החוב המקורי. נאסר טען כי לא קיבל את דרישות התשלום.

 

ועדת הערר, המוסמכת לדון בתביעות הקשורות לכביש האגרה, קבעה כי נאסר ישלם רק את החוב המקורי - 1,200 שקל ודרך ארץ חויבה להשיב לו כ-7,400 שקל. הוועדה, בראשות עו"ד אילן בומבך, קבעה גם כי עיכוב רכבו מהווה פגיעה בקניינו.

 

ועדת הערר קבעה כי על דרך ארץ להוכיח לה כי טרם נקיטת סמכויות האכיפה, היא ביצעה פעולות יעילות והגיוניות לאיתור מענו של החייב ופעלה בשקידה סבירה לאיתור החייב. לדברי הוועדה, אם, למשל, דרך ארץ מקבלת בחזרה חשבון שנשלח בדואר רשום, עליה לפעול לאיתור המען הנכון - למשל באמצעות שירות 144 של בזק או דרך משרד הפנים.

 

חברת דרך ארץ הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בקשה למתן רשות ערעור. לטענתה, החלטת הוועדה ניתנה בהעדר סמכות ובניגוד להוראות החוק.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
חוצה ישראל. יד קלה על מדי
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים