שתף קטע נבחר

סקירה: רב מילים לצעירים

מילון "רב מילים לצעירים" מציע כיף באריזה אנכרוניסטית. הגרפיקה מיושנת והמשחק המצורף נעדר השראה, אך התוכנה יכולה לסייע וללמד לא מעט

לא צריך מבחני השוואה של משרד החינוך: מבט מהיר בטוקבקים באתרי האינטרנט השונים יבהיר, שמצב השפה בקרב הדור הצעיר (והלא כל כך צעיר) רחוק מלהיות אידיאלי. לג' מנהריה ולמומי החתול מחולון מציעה מט"ח כלי עזר: מילון אינטראקטיבי קטן וחביב, המיועד לצעירים.

 

הפעלת התוכנה פותחת חלון קטן, שלא ניתן להגדלה, ובו טור של מילים ואפשרויות שונות מימין, וחלון המציג את הפירושים השונים משמאל, במבנה שמזכיר קצת את אאוטלוק אקספרס. התוכנה מטעה במבט ראשון: היא נראית כמו מילון פשוט בעיצוב מיושן משהו, ורק כשמתחילים לפשפש בקרביה מתגלה עומק חבוי.

 

כדי למצוא הגדרה למילה כלשהי קולדים אותה במשבצת המתאימה. ברגע שתקלדו את האות הראשונה תקבלו הצעות למספר מילים המתחילות בה. הוסיפו עוד אות, ותקבלו אפשרויות חדשות וכך הלאה. כשתסיימו לקלוד ותלחצו על Enter, תושמע המילה ויתקבל הפירוש שלה.

 

תוכלו לקבל בלחיצת כפתור הטיות של המילה, והערות, דוגמת מוצאה הלועזי. אפשר גם להגריל מילה: לחיצה על הכפתור הרלוונטי תשלוף מילה כלשהי באופן שרירותי, ותספק את הפירוש שלה. אבל התוכנה לא מתפקדת רק כמילון. היא כוללת גם הסברים על מחדשי השפה העברית, על מילים שגויירו משפות שונות ועוד.

 

חלוקה לתחומים, מידע והסברים

 

יש בה גם משחק: עליכם לנחש מילה כלשהי על ידי בחירת אותיות. כל בחירה שגויה גורמת להחסרת לבנה מגשר, שעליו עומד איש מאויר בסגנון מיושן למדי. אם תיכשלו הגשר ייעלם והאיש יצלול למים.

 

בנוסף יש חלוקה לתחומים כמו הבית, ספורט או תחבורה, שבהם תמצאו מילים והגדרות רלוונטיות, וגם קטעי קריאה והסבר קצרים על נושאים שונים, החל בשאלה האקטואלית האם יש חיים על המאדים ועד הבהלה לזהב.

 

את הבעיה של "רב מילים" אפשר לנחש כבר בשמיעת שם התוכנה: כששם של מוצר מלווה בתואר לצעירים, ברור שהראש שהגה אותו כבר מבוגר. משהו באריזה אנכרוניסטי ודידקטי מדי. הכוונות טובות, והתוכנה מספקת את הסחורה המובטחת - אבל אלמנט הכיף, שאמור למשוך את הילדים, חסר כאן.

 

זה מתבטא בגרפיקה המיושנת ובמשחק נעדר ההשראה, וחבל. "רב מילים לצעירים" היא תוכנה חכמה, שיכולה לסייע וללמד לא מעט, אם תתנו לה סיכוי.

 

שיווק: מט"ח.

 

דרישות מערכת: מעבד פנטיום, שמונה מגהבייט זכרון פנימי, חמישה מגהבייט פנויים בדיסק הקשיח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים