שתף קטע נבחר

אתר הקרוואנים בחצרות יסף - סוף תקופה

אתר הקרוואנים האחרון שסיפק מגורים לאלפי לעולים חדשים נסגר רשמית. שרת הקליטה מבטיחה: "נפעל לכך שהתמונות שראינו באתרים לא יחזרו עוד"

המשרד לקליטת עלייה הכריז לאחרונה על סגירתו הסופית של אתר הקרוואנים בחצרות יסף ששימש לקליטת עולים חדשים. בהמלך 13 שנות קיומו של האתר, התגוררו בו כ- 8,000 עולים מחבר העמים, ובעיקר מאתיופיה.

 

בטקס שנערך באתר עם סגירתו, אמרה השרה לקליטת עלייה, ציפי ליבני: "כל עולה שמגיע לישראל זכאי לתנאי מחייה הולמים, ראויים ומכובדים. השלמת פינוי אתרי הקרוואנים היתה משימה דחופה בעיניי מרגע כניסתי למשרד. זוהי ללא ספק סיומה של תקופה לא קלה, ותחילתה של דרך חדשה עבור העולים שחיו בקרוואנים. משרד הקליטה יפעל לכך שהתמונות שראינו באתרים לא יחזרו עוד".

 

עוד נכחו בטקס: מנכ"לית המשרד מירלה גל, יו"ר המועצה האזורית מטה אשר, יהודה שביט, מנכ"לית חברת עמידר, תמר מיארה, מנהיגי העדה האתיופית ועולים שגרו באתר.

 

המשרד לקליטת עלייה הכריז לפני כשנתיים על סגירת כל אתרי הקרוואנים ברחבי הארץ, באותה עת גרו בחצרות יסף כ-500 עולים. האתר הפסיק לקלוט עולים כבר בשנת 2000 ובשבועות האחרונים החלו בפינוי עשרות המשפחות הבודדות שנותרו בו.

 

בשנות ה-90 נפתחו בישראל 22 אתרי קרוואנים שאיכלסו למעלה מ-32 אלף עולים חדשים, בעיקר אתיופים. חצרות יסף הוא אתר הקרוואנים האחרון שפונה מדייריו ונסגר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
חצרות יסף נסגר. למעלה מ-8000 עולים התגוררו באתר מאז שהוקם
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים