שתף קטע נבחר

מולדת העתיקה את משרדיה למזרח העיר

בשקט בשקט העתיקה תנועת מולדת את המרכז הארצי שלה מת"א לשכונת שיח' ג'ראח; מזכיר הסניף: "כך אנו קרובים לקהל היעד שלנו, ערביי העיר, להם נסייע להגר מכאן"

כבר שנים רבות טוענים אנשי תנועות הימין שמזרח ירושלים היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. לאחר שנים של דיבורים עברו פעילי תנועת מולדת למעשים: הם חנכו את 'בית מולדת', הסניף הראשי של התנועה, בדרך שכם במזרח העיר – מול הקונסוליה האמריקנית.

 

הסניף, שנפתח רשמית לפני כחודשיים, נכנס בימים אלה לפעילות מלאה. הסניף הראשי, ששכן בעבר בתל אביב ובראשון לציון, אמור לארח, בין השאר, ישיבות מזכירות, לשכה, מועצה והנהלה ופעילות פרלמנטריות נוספות. "בקומת הקרקע של המבנה אנו מתכוונים להקים ספרייה ומכון שיבצע עבודות מחקר וניירות עמדה בנושא יישובם מחדש של הפליטים, על בסיס שתי מדינות לשני עמים משני עברי הירדן, כשבמרכזו תוכנית הטרנספר בהסכמה", אומר ח"כ אריה אלדד ממולדת.

 

האם חנוכת הסניף במזרח ירושלים היא מסר למפלגות הימין או לפלסטינים?

 

ח"כ אלדד: "בוודאי שאנו שמחים ביישוב יהודים במזרח ירושלים, אבל אני לא רואה בזה שום מסר לשאר המפלגות. המיקום הספציפי של הסניף מקרי, הוא נרכש על ידי יהודים והושכר לתנועה".

 

יו"ר הסניף בירושלים, אריה קינג, דווקא רואה בהעברת הסניף לעיר מסר של ממש: "העברת המשרדים למזרח העיר היא סמל של חיזוק העיר והמאבק על אחדותה. לגבי מיקום הסניף, יש בכך משום התקרבות לקהל היעד שלנו, ערביי ירושלים, כדי שיראו בנו גוף זמין שיסייע למי שיחפוץ בהגירה".

 

אתם לא חוששים מהתנכלויות?

 

"לא. ההתיישבות במזרח ירושלים קיימת זמן רב ואין התנכלויות ברמת השכנות היומיומית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריה אלדד. "המיקום הספציפי של הסניף הוא מקרי"
מומלצים