שתף קטע נבחר

ראש הנקרה: 60 גופות הועברו ללבנון

בין גופות המחבלים היתה גם גופתו של מוחמד בירו, שנחטף מביתו בדרום לבנון והוחזק הישראל כ"קלף מיקוח", ושמו עלה כחשוד בקשירת קשר לחטיפת אלחנן טננבוים

60 גופות של אזרחים לבנונים הועברו היום (ה') לידי הצלב האדום, ומשם הביתה, ללבנון, במסגרת עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה. (לפרויקט מיוחד בנושא עסקת השבויים - לחצו כאן)

 

סמוך לשעה 5:30 הבוקר יצאו שמונה משאיות צה"ליות מבסיס עמיעד, כשהן עמוסות ב-60 הארונות של אזרחים לבנונים. 59 מהגופות הן של מחבלים ואחת היא של אזרח, שהיה עצור בגלל פעילות פלילית, ומת בכלא ממחלה.

 

לאחר כשעה הגיעו המשאיות לבסיס צבאי סמוך למעבר הגבול בראש הנקרה, שם החלו נציגי הצלב האדום את תהליכי הזיהוי, יחד עם נציגי צה"ל. בשעה 11:30 החלו המשאיות לעשות את דרכן למעבר הגבול, שם המתינו להם 12 משאיות של הצלב האדום, עליהן העמיסו חיילי צה"ל את הארונות. סמוך לשעה 13:30 הושלם תהליך ההעברה.

 

ל-ynet נודע כי 17 מבין הגופות לא זוהו בידי צה"ל, אולם בעקבות מידע על מקום וזמן ההיתקלות בהם נהרגו האלמונים, הצליח הצלב האדום לזהות אותם. בין הגופות שלא זוהו היתה גם גופת אשה, שנהרגה בקרב במהלך מלחמת שלום הגליל.

 

אמש הוחלט כי פרט ל-59 גופות המחבלים, תועבר ללבנון גם גופתו של מוחמד בירו, שנחטף מביתו בדרום לבנון לאחר שכונה על ידי משטרת ישראל "סוחר הסמים הגדול ביותר במזרח התיכון", ונחשד בקשירת קשר לחטיפתו של אלחנן טננבוים, המוחזר היום לישראל. בירו מת ב-23 במרס 2003 בכלא שאטה, בעקבות מחלה. בנו, עלי, ששוחרר אף הוא במסגרת העסקה והיה בין האסירים שהוטסו לגרמניה.

 

סיימון שורנו, דובר הצלב האדום בישראל, אמר בתדרוך לעיתונאים כי הגופות הועברו בהתאם לסיכום המוקדם בין נציגי צה"ל לבין המתווכים הגרמנים.

 

בערב תגיע שיירת המשאיות לביירות, שם ירוכזו במחסן מיוחד עד שהמשפחות יוכלו לראותן מחר בבוקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 10
הארונות מועברים לידי הצלב האדום
צילום: ערוץ 10
צילום: ערוץ 10
אחד הארונות בידי חיילי צה"ל
צילום: ערוץ 10
מומלצים