שתף קטע נבחר

רה"מ: אבצע את מה שהתחייבתי עליו, למרות הקושי

ראש הממשלה אמר בהתייחסו לפינוי מעזה, בלי לציין זאת במפורש: "אנו צריכים לנקוט צעדים כואבים, וזה מאוד מכאיב לי באופן אישי יותר מלכל אחד אחר במדינת ישראל". בסביבת רה"מ אומרים: אם הוא יבצע את תוכניתו, יש סיכוי "לא רע" שהעבודה תצטרף לקואליציה

ראש הממשלה אריאל שרון אמר היום (ג'), בהתייחסו לכוונתו לפנות את המתנחלים מעזה, כי יבצע את "כל הדברים" עליהם התחייב. 

 

בסיור במתקן ההתפלה שמוקם באשקלון, אמר שרון כי על הממשלה לנקוט בפעולות הללו כדי לשפר את מצבה הביטחוני של מדינת ישראל ולסייע לה מבחינה כלכלית ולכן, לדבריו, זה הנושא החשוב כיום. "כדי להגיע לכך, אנו צריכים לנקוט בצעדים כואבים ואני שב ואומר שזה מאוד מכאיב לי באופן אישי יותר מאשר למישהו אחר במדינת ישראל".

 

שרון אמר כי "חרף העניין של הקושי, ולמרות שהדבר מכאיב לי מאוד, הגעתי למסקנה, כמי שהאחריות מוטלת על כתפיו, לאפשר את ביטחונה של מדינת ישראל באופן מרבי ולכן יש צורך לעשות את הצעד הזה, ואני מביט קדימה. זו אחריות שלי ולא נוחות יומיומית אישית שלי אלא אחריות לביטחונה וכלכלתה של ישראל בשנים הקרובות".

 

הוא הוסיף כי "העניין הזה בהחלט מכאיב אבל זו אחריות שמוטלת עלי ולכן אמרתי את מה שאמרתי ואני אבצע, כי זה לדעתי מה שנחוץ היום לישראל לקראת השנים הבאות. זה קשה, אבל קיבלתי את ההחלטה הזאת".

 

"פרישת הימין - הצעד הראשון"

 

בסביבת ראש הממשלה סבורים שפרישת מפלגות הימין היא הצעד המעשי הראשון שלו זקוקה מפלגת העבודה כדי להצטרף לממשלת אחדות. גורמים בסביבת ראש הממשלה אמרו כי "זהו תסריט מאוד רלוונטי. שמעון פרס טוען כי הוא מסרב להצטרף לממשלת אחדות מכיוון שראש הממשלה רק מדבר".

 

בסביבת ראש הממשלה הוסיפו כי "אם ראש הממשלה יחליט לבצע, ברור שמפלגת העבודה לא תוכל לתת לממשלה ליפול על זה. יש סיכוי לא רע, בתנאי שאכן יהיה מדובר בביצוע, שמפלגת העבודה תצטרף לקואליציה".  

 

ליאור חורב, ששימש כראש המטה האסטרטגי של ראש הממשלה בבחירות 2001 ו 2003, אמר כי "המצב שבו מפלגת העבודה תשב באופוזיציה יחד עם מפלגות הימין, הוא מצב בלתי נסבל מבחינה אלקטורלית. העבודה תצטרך להחליט האם היא חלק מהקונצנזוס הפוליטי החדש של ליכוד, שינוי, עבודה, או ששוב תשלם את המחיר הפוליטי של היעדר מנהיגות, כפי שקרה עם עזיבתה את ממשלת האחדות עם בנימין בן אליעזר".

 

לדבריו, "פרישת מפלגות הימין היא המעשה הראשון דה פקטו. אין ספק שביקור ראש הממשלה בארה"ב וגיבוש תוכנית ההתנתקות יחייבו את מפלגת העבודה לקבל החלטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
שרון. מכאיב לי
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
פרס. השלב הבא?
צילום: איי פי
מומלצים