שתף קטע נבחר

רבני יש"ע קראו לצום בעקבות "גזירות שרון"

המחאה בקרב ציבור המתנחלים נגד תוכניתו של ראש הממשלה שרון צוברת תאוצה: היום קורא ועד רבני יש"ע לקיים מחר יום צום ותפילה, במחאה על "הגזירות האחרונות של ראש הממשלה". הרב שילה: "זו גזירה קשה לעם ישראל"

בימין מסלימים את המחאה נגד ראש הממשלה: ועד רבני יש"ע קרא היום (ד') לציבור הרחב לקיים מחר יום צום ותפילה, בעקבות מה שהוגדר "הגזירות האחרונות של ראש הממשלה והסכנה המרחפת על היישובים בגוש קטיף והמאחזים בכל יש"ע". הכוונה היא להכרזת ראש הממשלה על כוונתו לפנות את ההתנחלויות ברצועת עזה.

 

בוועד רבני יש"ע מבהירים כי גם מי שאינו מסוגל לצום נקרא להרבות מחר בתפילות ובתחנונים לבטל את רוע הגזירה. הרב דניאל שילה, רבה של קדומים, אמר ל-ynet: "מדובר בגזירה קשה מאוד על הפרט והכלל - לעקור אנשים מבתיהם, רק בגלל שמישהו שונא אותם. זו גזירה קשה מאוד לעם ישראל".

 

חודש שבט הוא חודש שבו בדרך כלל צמים יהודים מאמינים בימי שני וחמישי - מבחירה. אולם בעקבות דבריו של ראש הממשלה, החליטו בוועד רבני יש"ע לקרוא במקביל לציבור הרחב לצום ולהגיד תחנונים, וביניהם להגיד "אבינו מלכנו", "סליחות" ואת מזמור תהילים פ"ג, שעוסק באויב והסכנות הצפויות ממנו.

 

ועד רבני יש"ע מונה בין היתר את הרבנים הבאים: הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע, יו"ר ועד רבני יש"ע; הרב נחום רבינוביץ', רבה של ישיבת ההסדר מעלה אדומים; הרב דניאל שילה, הרב של היישוב קדומים; הרב אליקים לבנון, הרב של אלון מורה; הרב זלמן מלמד, רבה של בית אל; והרב שלמה אבינר, גם הוא מבית אל, והרב של ישיבת עטרת כוהנים.

 

הרבנים קוראים לציבור הרחב כבר היום בתפילת מנחה "להודיע" על כך שהם מקבלים על עצמם מחר יום צום. הרב שילה הבהיר: "בגזירה הזו מראה לאויב שאנחנו נכנעים ללחצים, וכך הם יכולים להמשיך וללחוץ עלינו. אנחנו מאמינים שתפילות עושות הרבה מאוד. אנחנו מתפללים לגשם, אנחנו מתפללים לקיבוץ גלויות, ולאחרונה הרבה מהתפילות שלנו נענו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
הרב שילה. גזירה לעם כולו
צילום: ערוץ 2
צילום: איי פי
שרון. המחאה מתגברת
צילום: איי פי
מומלצים