שתף קטע נבחר

עובדי עיריית לוד פנו לנשיא בוש בבקשת עזרה

במכתב מרגש ששלחו לנשיא ארצות הברית תיארו עובדי עיריית לוד את המצוקה הגדולה אליה נקלעו הם ובני משפחותיהם לאחר שלא קיבלו את שכרם במשך חצי שנה. "שרון לא שומע בכי של ילדים, אבל יקשיב לך", כתבו

עובדי עיריית לוד שיגרו היום (ד') מכתב לנשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, לקראת פגישתו הצפויה בוושינגטון עם ראש הממשלה, אריאל שרון. 

העובדים ניצלו את העובדה שראש הממשלה, אריאל שרון, אמור להיפגש עם בוש בחודש הבא - בכדי להעלות את המודעות למצבה הקשה של העירייה. במכתבם סיפרו העובדים לבוש על מצוקותיהם, זאת לנוכח אי-תשלום המשכורות מזה כשישה חודשים.

העובדים הגדירו את המצב הכלכלי במדינת ישראל כ"טרור חברתי" במסגרתו עשרות אלפי עובדים מבצעים את עבודתם יום-יום, אך אינם מקבלים משכורת במשך חודשים רבים.

"משפחותינו מתפרקות. חסכונות שצברנו עבור עתיד ילדינו, עבור השכלתם ועתידם, משמשים אותנו לקיום שלנו עצמנו. המקררים מתרוקנים. בבתים רבים אין אוכל", כתבו העובדים.

העובדים אף סיפרו לנשיא במכתבם כי לפני כשבוע ערך ועד עובדי עיריית לוד מגבית ורכש מוצרי מזון עבור שני עובדי עירייה - ובכך מנע מהם להתאבד ברגע האחרון.

לדברי העובדים, בעוד ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון, אוטם את אזנו למצוקותיהם, הוא מקשיב קשב רב לדבריו של נשיא ארצות הברית. "לצערנו, ראש הממשלה יכול להתעלם מבכיים של מאות ילדים רעבים אך לא ממילה של נשיא אחד", כתבו.

יושבת ראש ועד העובדים, אוולין דהן, אמרה ל-ynet כי היא מקווה שבעזרת המכתב יזכו העובדים לראות את כספם. "אולי נשיא ארצות הברית יעזור", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
קיבל מכתב מהעובדים. בוש
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
מתעלם מילדים בוכים? שרון
צילום: איי פי
מומלצים