שתף קטע נבחר

פקיסטן: "אבי הגרעין" התנצל בנאום בטלוויזיה

אבי תוכנית הגרעין הפקיסטנית הודה כי העביר טכנולוגיה גרעינית לאיראן, לוב וצפון קוריאה וביקש מהנשיא מושרף למחול לו ולא להוציאו להורג. מומחים מעריכים כי מושרף ייענה לבקשתו. במקביל, נשא מדען הגרעין נאום התנצלות בטלוויזיה

עבד אל קאדר חאן, אבי תוכנית הנשק הגרעיני בפקיסטן, שהודה כי העביר טכנולוגיה גרעינית לאיראן, לוב וצפון קוריאה, לקח היום (ד') אחריות על מעשיו וביקש מנשיא פקיסטן, הגנרל פרבז מושרף, למחול לו.

 

יתרה מזאת: חאן נשא נאום בטלוויזיה הממלכתית ובו התנצל בפני הציבור על מעשיו ולקח "אחריות מלאה" עליהם. הוא הדגיש כי הודה בכל החקירות במעשיו, והדגיש כי מעולם לא קיבל להם כל אישור מהשלטונות.


כבר בחקירתו הודה חאן במעשיו וסיפר כי העברת הטכנולוגיה בוצעה בסוף שנות ה-80 ובתחילת שנות ה-90 והיתה מונעת מתאוות בצע ומשאיפה לקידום אישי.

חאן נחשב לגיבור לאומי בפקיסטן, ולטענת גורמי מודיעין פקיסטנים נפגש עם מושרף על מנת לנסות ולשכנעו שלא להוציאו להורג.

 

דיפלומטים מערביים וארגוני זכויות אדם בפקיסטן מאמינים כי חאן לא יכל להעביר את מכלול הטכנולוגיה הגרעינית של פקיסטן למדינות זרות ללא סיוע מגורמי צבא בכירים.

"צריך לזכור כי הצבא הפקיסטני עדיין נתון למרותו הישירה של מושרף. משפט פתוח בו יתגלה כי בכירי צבא סייעו למעשיו של חאן עשוי להעמיד את הנשיא במבוכה גדולה ולהעצים את מעמדו של חאן כגיבור לאומי", אמר דיפלומט מערבי השוהה כעת בפקיסטן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
הודה במעשיו. חאן
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
עשוי להעניק חנינה. מושרף
צילום: איי פי
מומלצים