שתף קטע נבחר

קרב יריות במטה המשטרה הפלסטינית בעזה

פעילי יחידה מיוחדת בביטחון המסכל תקפה בניין בו יושב מפקד המשטרה הפלסטינית בעזה. במקום התפתחו חילופי אש, בהם נפצעו נהרג שוטר פלסטיני ונפצעו 10. מקורות פלסטינים: מדובר בסכסוך מתמשך בין אנשי ערפאת לאנשי אבו מאזן

אש ברצועה: מפקד המשטרה הפלסטינית בעזה, הגנרל ראזי ג'באלי, ניצל הערב (יום ה') מניסיון של קבוצה פלסטינית להתנקש בחייו. שוטר פלסטיני נהרג, ועוד 10 נפצעו, במהלך חילופי אש שהתנהלו במקום. 

 

חילופי האש החלו כאשר פעילי אחת היחידות המיוחדות בביטחון המסכל פרצה לבניין של המשטרה הפלסטינית שבו יושב ג'באלי, ופתחה באש. במקום התפתח עימות בין התוקפים לבין השוטרים במקום ובראשם קצין פלסטיני הנחשב לאחד ממקורבי ג'באלי.

 

מקורות פלסטינים ברצועה אומרים ל-ynet כי מדובר במאבק כוחות ובסכסוך ישן ומתמשך בין אנשי הביטחון הפלסטינים הסרים למרותו של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לבין אנשי ביטחון שהיו בעל מעמד חזק בתקופת ממשלתו של אבו מאזן.

 

המקורות אומרים כי מאבק הכוחות הזה ניזון על ידי גורמים חיצוניים ובכלל זה על ידי גורמים אמריקניים שעדיין היו רוצים לראות את שרידי הממשלה הקודמת שבים לעמדות מפתח ברשות הפלסטינית ובמנגנוני הביטחון שלה.

 

מקור ביטחוני פלסטיני ברצועה המקורב לביטחון המסכל הכחיש הערב את הדיווח כאילו האירוע היום בעזה היה ניסיון לחסל את ג'באלי. לדבריו, ארבעת אנשי ביטחון ביקרו את ג'באלי ובמהלך הביקור התפתח ויכוח סוער, מה שגרם להכאתו של ג'באלי על ידי האורחים וכאשר ייצאו ממטה המשטרה פתחו השוטרים לעברם באש, מה שגרם לפציעת עשרה שוטרים.

 

הגורם אומר כי נעשים מאמצים לפתור את הסוגיה על ידי ועדת בדיקה משותפת. המקור מציין כי הביטחון המסכל עצר את אנשי ביטחון שתקפו את ג'באלי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מפקד המשטרה הפלסטינית בעזה רזי ג'באלי
צילום: איי פי
צילום: איי פי
ערפאת. מאבק בין אנשיו לאנשי אבו מאזן
צילום: איי פי
מומלצים