שתף קטע נבחר

שר החוץ הלובי: "מגעינו" עם ישראל היו ברווז עיתונאי

שר החוץ של קדאפי משגר היום את ההכחשה הנמרצת ביותר שנשמעה עד כה מטריפולי לסיפור "הקשר החשאי" עם ישראל. השר שלקם כינה את הדיווחים על כך "ברווז עיתונאי שמקורו בכלי תקשורת ערביים"

האם "המגעים החשאיים" בין ישראל ללוב לא היו ולא נבראו? שר החוץ של לוב, עבד אל רחמן שלקם, אמר היום (ג') כי "אין ולא היו שום מגעים עם ישראל - ואם היו, לא היה כל טעם להסתירם".

 

במסיבת עיתונאים משותפת עם עמיתו הבריטי, שר החוץ ג'ק סטרו, הוסיף שלקם בחיוך: "הדיווחים על מגעים כביכול עם ישראל היו 'ברווז עיתונאי' של כמה כלי תקשורת ערביים. גם לא היו לנו מגעים עם קוסטה ריקה ובוליביה, אלא רק עם ארה"ב ובריטניה, עמן היו לנו סוגיות ללבן".

 

השר שלקם הוסיף: "אני בעצמי עיתונאי במקצועי, ואני יודע איך הדברים האלה מתגלגלים".

 

על כך הגיב השר הבריטי סטרו: "אדוני השר, אתה מתייחס כאן לעיתונאים, אבל אני רוצה להזכיר לך שאתה עומד מול עיתונאים בריטים, שידועים מאוד באמינותם". לא ברור אם הדברים נאמרו ברצינות או בציניות, בעקבות פרשת דו"ח האטון, שבעקבותיו נאלצו כמה מראשי ה-BBC להתפטר.

 

מרבית דבריהם של השניים עסקו, עם זאת, בנושאים הקשורים ליחסים המתחממים בין טריפולי לוושינגטון. שלקם ציין שארצו נענתה לכל הבקשות בדבר התפרקות מנשק להשמדה המונית. סטרו הציע לסייע ללוב לפתח את כלכלתה וכן להעמיק את קשרי הסחר עם המערב. ואילו מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה כי כבר הציבה דיפלומטים בטריפולי.

 

סטרו אמר שראש הממשלה הבריטי, טוני בלייר, קיבל את הזמנת אורחו להגיע לביקור בטריפולי, אולם טרם נקבע מועד לפגישה. כעת מבקר ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני בלוב, לפגישת פסגה עם המנהיג מועמר קדאפי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שר החוץ שלקם. ברווז
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
פגישה בלונדון עם בלייר
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
סטרו. הבריטים יותר טובים
צילום: איי פי
מומלצים