שתף קטע נבחר

איפה הייתם כשהאדמה רעדה?

כולם הזהירו, והיום זה קרה: במשך 30 שניות רעדה האדמה בכל רחבי הארץ. אמיר הסטודנט היה באמצע מבחן, עידית מת"א חשבה שמדובר בפיגוע כמו במגדלי התאומים בניו-יורק. איפה הייתם כשזה קרה?

אחרי כל האזהרות והאיומים, הבוקר (יום ד') רעדה האדמה בישראל. המונים יצאו לרחובות בבהלה, המוקדים הטלפוניים ברשויות המקומיות הוצפו, אך לרוב ללא מענה - בשל השביתה. מאות גולשים מבוהלים פנו ל-ynet, כדי לדווח על הרעש.

 

אז איפה הייתם כשהאדמה רעדה? מה בדיוק חשתם ומה ראיתם כשזה קרה? כתבו לנו באמצעות מנגנון התגובות.    

 

"הייתי בשירותים, פתאום הכל זז"

 

חיים מיקנעם עילית כותב: "הייתי אצל לקוח בכפר ליד עפולה. ישבנו בשמש והרוח נשבה, פתאום זזתי עם הכיסא. לא הבנתי לרגע איך הרוח יכולה להזיז אותי ככה, עד שהלקוח לידי גם טען שהוא הרגיש תזוזות ואז הבנו שזה רעידת אדמה". גולש נוסף סיפר: "הייתי בשירותים, ואז המים פתאום ירדו והכל זז... זה היה מוזר מאוד".

 

לגולש אחר היה הסבר משלו לאירוע: "יום הדין קרב ובא. הכל יתמוטט ביום שבו האדמה תרעד, בתינו רכושנו וחיינו יפלו כמגדל קלפים למול הטבע האימתני והמפחיד, שטרם הרים ראש נגד האנושות שפוגעת בו".

 

אמיר, סטודנט שרעידת האדמה תפסה אותו באמצע מבחן, ניצל את רעידת האדמה להעתקת תשובות. "הבוחנות כל כך נבהלו שהן נמלטו מן החדר. בסך הכל עשינו מה שכל סטודנט היה עושה - השוונו תשובות".

 

אלונה מתל-אביב מספרת כי הייתה ברגע אינטימי עם בן זוגה כשהאדמה רעדה.  "חשבתי שזה בגלל שחברי הצטיין מאוד במיטה, אך לאכזבתי התברר לי שבסך הכל מדובר ברעידת אדמה".

 

"חשבנו שזה פיגוע כמו ב-11/9"

 

עידית מתל-אביב שישבה במשרדה שבקומה ה-16 בקריית עתידים חשבה מדובר בפיגוע כמו במגדלי התאומים בניו-יורק: "בהתחלה הרגשתי שמישהו מנער לי את הכיסא ולא הבנתי מה קורה. הבניין ממש נע ונד כמו 'האמפטי-דאמפטי'. קיוויתי שזו רק רעידת אדמה קלה ולא פיגוע בנוסח מגדלי התאומים. הייתה ממש תחושה של אונייה בים סוער".

 

עידית מספרת כי בעקבות רעידת האדמה נמלטו כל העובדים מהבניין: "בתוך שניות כולנו התנקזנו למדרגות, והתחלנו בירידה מטורפת למטה. אנשים מכל הקומות של הבניין הסתערו על חדר המדרגות וירדנו כמו עדר למטה. אנשים ממש פחדו לעלות בחזרה למעלה, ובוודאי שלא דרך המעלית. כל אחד למטה, ללא יוצא מהכלל, היה דבוק לפלאפון בניסיון נואש לטלפן לקרוביו".

 

הגולשת יהלי ישבה בביתה וחשבה שמדובר בשיפוצניקים מרעישים מהדירה השכנה. "השיפוצניקים הנודניקים הרעישו ודפקו כמו בכל יום. פתאום הכל זז וחשבתי לי, בפולנית מדוברת, שהם עוד יפילו את כל הבניין בשיפוצים שלהם. אחר כך התעשתתי, והלכתי לחפש את המשקוף".

 

צביה מקריית מוצקין בדיוק השכיבה את בנה הפעוט לישון כשהחלה האדמה לרעוד. "ניסיתי להשכיב את הילד לישון ופתאום הכל זז. הכלים במטבח דפקו זה בזה והתמונות זזו בכל הבית. לקחתי במהירות את בני ונעמדתי מתחת למשקוף של הדלת. האדמה נרגעה אבל אני עדיין רועדת".


פורסם לראשונה 11/02/2004 11:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 10
המונים יצאו לרחובות בבהלה
צילום: ערוץ 10
צילום: תומריקו
עובדים מפונים מהבניין
צילום: תומריקו
מומלצים