שתף קטע נבחר

אבו-עלא לארה"ב: יהיה מצער אם תתמכו בתוכנית שרון

ראש הממשלה הפלסטיני: "אהיה מודאג ומאוכזב אם וושינגטון תתמוך בצעדים חד-צדדיים של ישראל". ובמקביל, "קיפאון מדיני": השלג הביא לביטול פגישה נוספת בין ראשי לשכות שרון ואבו-עלא

"תוכנית ההתנתקות" של ראש הממשלה מוסיפה להדיר שינה מעיניהם של בכירי הרשות הפלסטינית. ראש הממשלה ברשות, אבו-עלא, מפציר בממשל האמריקני שלא לתמוך בצעדים חד-צדדיים של ישראל, ובכלל זה נסיגה מ-17 התנחלויות ברצועת עזה שלא בכפוף להסכם כלשהו.

 

"זה יהיה מצער מאוד אם הממשל יבחר לתמוך בצעדים חד-צדדיים", אמר אבו-עלא בשיחה עם כתבים ברמאללה, בתום הישיבה השבועית של הקבינט הפלסטיני. הוא הוסיף כי יהיה "מודאג ומאוכזב" אם החלטה שכזאת תתקבל בוושינגטון.

 

בעבר התבטא אבו-עלא באופן שונה ביחס לתוכנית לפינוי עזה, ואמר כי מדובר ב"חדשות טובות". אולם כעת חוששים ברשות כי הנסיגה מהרצועה נועדה לחזק את ההתיישבות הישראלית בגדה המערבית - בשטחי יהודה ושומרון.

 

בשבוע הבא יגיעו לישראל שליחים אמריקנים מהמועצה לביטחון לאומי וממחלקת המדינה, כדי להיפגש עם ראש הממשלה שרון ולשמוע ממנו הבהרות באשר לתוכניתו המדינית. בין השאר, יבקשו השליחים לשמוע כי ישראל עדיין נחושה למלא אחר התחייבויותיה ב"מפת הדרכים", וכי בכוונתה לשנות את תוואי גדר ההפרדה, כך שיתקרב לקו הירוק.

 

בעקבות הפגישות שיקיימו השליחים האמריקנים בישראל, אמור להיקבע סוף-סוף מועד ביקורו של שרון בארצות-הברית. במהלך הביקור, שצפוי להתקיים בחודש הבא, ייפגש ראש הממשלה עם הנשיא בוש, בתקווה לשמוע ממנו תמיכה בתוכניתו לפינוי עזה, ואולי אף לסיפוח עתידי של התנחלויות בגדה. 

 

מחר היו אמורים להיפגש שוב ראשי הלשכות של שרון ואבו-עלא, דב וייסגלס וחסן אבו-ליבדה, בניסיון נוסף לתאם פגישת פסגה בין המנהיגים. אולם בשל השלג הכבד, הפגישה תידחה.


פורסם לראשונה 14/02/2004 19:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מודאג ומאוכזב. אבו-עלא
צילום: איי פי
צילם: שאול גולן
הפגישה נדחתה בגלל השלג. וייסגלס
צילם: שאול גולן
מומלצים