שתף קטע נבחר

שרון תקף את טענות המשטרה: "תפסיקו לקטר"

ראש הממשלה הופיע בכנס השנתי של משטרת ישראל - ויצא למתקפה חריפה נגד טענות ראשי המשטרה כי הקיצוץ בתקציבם לא יאפשר לעמוד בכל המשימות. "איננו מתכוון ולו במעט לשנות את המשימות, לא אקבל שום טענה", הדגיש שרון - ונזכר בימיו כאוגדונר. במשטרה נדהמו. "אדם הנמצא תחת חקירה אומר לנו נו נו נו?" אמר קצין בכיר ל-ynet

שרון נגד המשטרה? ראש הממשלה, אריאל שרון, מתח היום (ב') ביקורת חריפה על ראשי המשטרה, בשל טענותיהם כי לא יוכלו לספק ביטחון אישי לאזרחים בשל הקיצוץ בתקציב. שרון הגדיר את הדברים "קיטורים", ולא נתן לעובדה שמולו ישבו כל בכירי משטרת ישראל ההמומים - להרתיע אותו.

 

הנזיפה של ראש הממשלה נעשתה בפורום מקורב מאוד לנושא - במסגרת הכנס השנתי של משטרת ישראל, בבית חיל האוויר בהרצליה. "אין משימה שאינה ניתנת לביצוע, ואינני מתכוון להוריד ולו בנימה את המשימות של הממשלה שאני עומד בראשה. באשר לתוכנית במלחמה בפשע - תפעלו באמצעים שבידכם, תפעילו את הראשים", זעף שרון בקצינים ובשוטרים.

 

דבריו של שרון כוונו בין היתר נגד מפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, שיצא אתמול נגד הכוונה לקצץ בתקציב המשטרה ואמר כי "הקיצוץ יהיה פרס לפשיעה, מסר רע לנחישות ולהרתעה. הוא יאפשר לארגוני הפשיעה לפעול באין מפריע".

 

בדברים החריפים שנשא, ביקש שרון להמחיש את דבריו באמצעות דוגמאות מהתקופה שבה שימש כאוגדונר בצה"ל: "הייתי המפקד היחידי, האמצעים היו מעטים, ובכל יום עמדתי במצב שכל דבר שרציתי לבצע בכוחות רבים יותר, פתאום היו לי פחות".

 

הוא הוסיף: "לאורך כל דרכי הצבאית לא אמרתי 'אינני יכול לבצע את המשימה'. לא שיניתי את המשימה. הייתי מדי כמה ימים מביא את המפקדים אלי ומציג את המצב בלי בכי ובלי נהי וללא טענה שאי אפשר לעשות זאת".

 

ראש הממשלה פנה לשוטרים והדגיש: "אני רוצה לומר לכם, שאינני מתכוון ולו במעט לשנות את המשימות שהוטלו עליכם - כמו בנושא הלחימה בפשע, זהו יעד מרכזי של המשטרה. לא אקבל שום טענה שזה לא ניתן לביצוע. תחשבו איך מבצעים את זה, גם כשהכוחות מצומצמים יותר ותעשו את זה. הממשלה שאני בראשה מצפה לא לשמוע למה אי אפשר לעשות - אלא איך ביצעתם את המשימות שהוטלו".

 

לקראת סוף דבריו ריכך מעט שרון את הנימה: "תסלחו לי שאני קצת מדבר על שנים עברו - זה רק כדי להדגיש שאין משימה שאינה ניתנת לביצוע".

 

"הוא אומר לנו נו נו נו?"

 

קציני משטרה בכירים היו נסערים בעקבות דבריו של שרון. הבכירים שישבו בקדמת האולם היו בהלם ובמבוכה. "מצד אחד, מצפים מאיתנו למסור את נפשנו, ומצד שני אדם הנמצא תחת חקירה עומד היום על הבמה ואומר לנו - נו נו נו", אמר קצין בכיר ל-ynet.

 

קצינים רבים היו שותפים לתחושה שראש הממשלה, שנחקר באזהרה בפרשת האי היווני, בחר למתוח ביקורת ישירה על המשטרה, שהיא הגוף החוקר. ההפתעה והמבוכה היו גדולים, וזאת נוכח הבטחותיו של ראש הממשלה מלפני מספר שבועות כי "לא יגע בתקציב המשטרה".

 

במטה הארצי סירבו להגיב לדבריו של ראש הממשלה.


פורסם לראשונה 16/02/2004 13:57

 

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס ושרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. כעס על המשטרה
צילום: רויטרס
צילום דלית שחם
אהרונישקי. קיטר?
צילום דלית שחם
מומלצים