שתף קטע נבחר

שרון בכנסת: "אפשר לזהות ניצני הצלחה שלנו"

ב"נאום מדיני" במלאות שנה לכהונת ממשלתו, העדיף שרון להתייחס לקליטת עלייה ולקשר עם התפוצות. נדחו 3 הצעות אי-אמון

הקואליציה יציבה: הכנסת דחתה הערב (יום ב') שלוש הצעות אי-אמון בממשלה. ברוב של 53 מתנגדים מול 45 תומכים, נדחו בזו אחר זו ההצעות. חברי הכנסת אריה אלדד, אורי אריאל וצבי הנדל מהאיחוד הלאומי נמנעו בהצבעה.

 

סיעת העבודה הגישה הצעת אי-אמון בעקבות העלאת מחירי הלחם, מרצ והסיעות הערביות - בגלל כישלון המדיניות החברתית-כלכלית, וש"ס - על יחס הממשלה לקשישים. ההצעה של סיעת רע"ם, שהוגשה לאור הפרסומים לפיהם קרא השר בני אלון למיסיונרים נוצרים להעביר את המוסלמים על דתם, תידון בשבוע הבא.

 

הערב נשא ראש הממשלה נאום במלאות שנה לכהונת ממשלתו. שרון בחר שלא להתייחס לנושאים מדיניים שנויים במחלוקת, והתמקד בנושאים חברתיים וכלכליים, קליטת עלייה והיחסים שבין ישראל לתפוצות. 

 

שרון אמר כי "ניתן כבר לראות ניצני הצלחה לממשלה", והוסיף כי השרים "ביקשו לטפל בבעיות יסוד, שממשלות בעבר נמנעו מלגעת בהם". שרון קרא למפלגות האופוזיציה להצטרף אליו ל"מהלכים חוצי מפלגות", וציין כי הוא "מאמין גדול בכוחה של אחדות לאומית".   

 

בתום הנאום הצביעו הח"כים על הודעתו של שרון, ואישרו אותה ברוב של 45 מול 36. כמה ח"כים מהאיחוד הלאומי, שתכננו להתנגד, בחרו בסופו של דבר להיעדר מן ההצבעה, לאחר שראש הממשלה הפך אותה להצבעת אמון נוספת.

 

נאום שרון נמסר בעקבות דרישת 40 חברי-כנסת ביוזמת יו"ר סיעת העבודה, ח"כ דליה איציק. אחרי שרון נאם יו"ר האופוזיציה, ח"כ שמעון פרס, שתקף בחריפות את הממשלה בנושאים החברתיים והמדיניים, תוך שהוא פורט בזה אחר זה את סעיפי מצע הליכוד, וקרא ליישם את תוכניתה המדינית של העבודה. 

 

אולמרט: "כולנו חווינו מחסור"

 

שר התמ"ת, אהוד אולמרט, התייחס בנאומו במליאה להעלאת מחיר הלחם, שהתבצעה באישורו. הסוגיה היא ללא ספק כבדה ורגישה", אמר. "לכולנו יש זכרונות מהילדות, ולא חשוב אם גדלנו בקצה הצפוני של הארץ, במרכזה או בדרומה. כל אחד מאיתנו עבר את החוויות של מחסור, קשיים ומצוקה שפעם הייתה אופינית. כל אחד מאיתנו מכיר חלקים באוכלוסייה הזאת שנאבקים כל יום על פת הלחם שלהם, וחס וחלילה למישהו מאיתנו להתייחס לענייןבקלות דעת וכדרך אגב".

 

לדברי השר, ההחלטה חוצה מפלגות, ממשלות ושרים, והתקבלה למעשה מאז 1990. "משמעות ההחלטה", פירט אולמרט, "היא שהמחיר ייקבע על-פי עלות החומרים שממנו אופים את הלחם, בהתאם למחירי השוק בארץ ובעולם, דוגמת בורסת הקמת בארה"ב". לטענת שר התמ"ת, היו שרים שעודכנו על ההחלטה הצפויה מבעוד מועד, ולא הכל הופתעו כפי שניסו להציג זאת.   


פורסם לראשונה 16/02/2004 17:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 33
נאום בקונצנזוס. שרון
צילום: ערוץ 33
צילום: ערוץ 33
פירט את מצע הליכוד. פרס
צילום: ערוץ 33
צילום: ערוץ 33
"כולנו זוכרים מחסור". אולמרט
צילום: ערוץ 33
מומלצים