שתף קטע נבחר

שיראק לקצב: טענות על עלייה באנטישמיות פוגעות בכבודנו

הנשיא קצב הגיע לביקור ראשון זה 16 שנה של נשיא ישראלי בצרפת ונפגש עם עמיתו הצרפתי שיראק. בפגישתם הכחיש שיראק כי חלה עליה במקרי האנטישמיות ואמר כי הממשלה הצרפתית נלחמת בתופעה. השניים דנו גם בנושא הפלסטיני

נשיא המדינה, משה קצב, התארח אמש (ב') בארמון האליזה בביקור רשמי שערך בצרפת. קצב נפגש עם נשיא צרפת, ז'אק שיראק, ושיבח אותו על עמדתו התקיפה בנושא האנטישמיות.

 

בתום פגישתם ערכו השניים מסיבת עיתונאים בה קרא קצב לצרפת ולאיחוד האירופי להתנות את הסיוע שהם מעניקים לפלסטינים בהפסקת הפיגועים.

 

ביקורו של קצב הוא הביקור הראשון של נשיא מדינת ישראל במדינה זה 16 שנים. שגריר ישראל בצרפת, נסים זווילי, אמר כי הביקור עשוי לפתוח פתח לביקור נוסף – של ראש הממשלה שרון. "זהו חלק מניסיון לחמם את היחסים בין המדינות", אמר.

 

זווילי הוסיף: "יש לנו ביקורת על עמדת צרפת בנוגע למזרח התיכון, ולצרפת יש ביקורת על המדיניות הישראלית, אולם יש להבחין בין חילוקי הדעות לבין אופי היחסים".

 

היחסים בין ישראל לצרפת הושפעו לאחרונה מדיווחים לפיהם חלה עליה במספר התקריות האנטישמיות במדינה. במסיבת העיתונאים אמר שיראק כי אינו יכול לקבל את הטענה כי מספר התקריות עלה והוסיף כי הממשלה הצרפתית נלחמת בתופעה.

 

"איננו מפגינים גמישות בנושא הזה", אמר הנשיא הצרפתי. "לכן איננו מקבלים האשמות חסרות בסיס, שלעיתים פוגעות בכבודה של צרפת".

 

קצב ושיראק אמרו כי קיימו דיון כן במגוון של נושאים. בהתייחסו לנושא המדיני אמר קצב כי "הסיכויים לשלום ופיוס קרובים מאי פעם". שיראק קרא לישראל לבצע את "ההקרבה הנדרשת לשלום", הפציר בישראל להפסיק את הבנייה בהתנחלויות ובפלסטינים להפסיק את פיגועי הטרור.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פגיעה בכבוד. שיראק
צילום: איי פי
צילום: עטא עוויסאת
ביקש להתנות הסיוע. קצב
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים