שתף קטע נבחר

חטיבה צבאית חדשה תפעל באזור

חטיבת "מכבים" תפעל בקו התפר באזור למניעת חדירות במקומות שבהם עדיין לא הושלמה בניית גדר הביטחון, כדוגמת אזור מודיעין-מכבים-רעות. ראש עיריית מודיעין ספקטור: "היחידה תיתן תשובה מוחצת לעומת מה שהיה עד היום"

צה"ל משלים בימים אלה את הקמתה של חטיבת "מכבים", חטיבה מרחבית חדשה של פיקוד המרכז, שתהיה אחראית על מרחב התפר באזור, ועיקר פעילותה יהיה למנוע חדירת מחבלים לשטח ישראל במקומות שבהם עדיין לא הושלמה בניית גדר הביטחון. מדובר צה"ל נמסר כי שטח המרחב של חטיבת מכבים יהיה מנחל שילה שליד קלקיליה, ועד מבואות ירושלים, מכאן שעיקר הפעילות שלה יהיה סמוך לקו התפר באזור היישובים מודיעין מכבים ורעות.

 

כחלק הפעילות, תפקח החטיבה מטעם הממשל הצבאי מעבר לקו הירוק על 32 כפרים פלסטיניים ותשעה יישובים ישראליים. בין הכפרים הפלסטינים שיעברו לחטיבת מכבים גם הכפרים בית סירא (הנמצא ממש מול מכבים), בידיה, ח'ירבת אל-מסבאח ובית ע'ור תחתית. תשעת היישובים שיעברו לחטיבת מכבים הם חשמונאים, לפיד, מתתיהו, מודיעין עילית, מבוא חורון, אורנית, מתן ואיל.

 

מדובר צה"ל נמסר כי חטיבת מכבים הוקמה במטרה לחזק את ההגנה על עורף מדינת ישראל במרחב התפר המערבי, שבו כאמור טרם הושלמה בניית גדר הביטחון.

 

הקמת החטיבה המרחבית, שתלווה בתוספת של כוחות לאבטחת האזור, נועדה לאפשר למפקדי הגזרה להפנות את מלוא תשומת הלב למאמץ למנוע חדירת מחבלים לעורף ישראל דרך אזור מודיעין, לפיקוח על עבודות הקמתה של גדר הביטחון במרחב ומתן ביטחון לתושבים הישראלים הן במודיעין, חבל מודיעין והסביבה, והן בהתנחלויות שמעבר לקו הירוק.

 

"גם נגד גנבים"

 

ראש עיריית מודיעין משה ספקטור: "תפקיד הגדר הוא לא רק למנוע חדירת מחבלים, אלא גם לעצור שב"חים שיכולים להיות ביום מן הימים מפגעים בפוטנציה, כי אלפים מהם באים בבוקר לעבוד במודיעין והם באים עם חבילות. אני מאמין שהחבילה מכילה אוכל, אבל אי אפשר לדעת".

 

לדבריו של ספקטור, "במינהלת טוענים שעד סוף 2004 תסתיים בניית הגדר. מה שברור לנו, שזה יכול לצמצם כמעט עד למינימום את הגעתם של שב"חים גם לעיר מודיעין. ברור שהגדר לבדה לא מספיקה, צריך שמישהו יפקח על מה שקורה, ויחידת 'מכבים' תעשה זאת לאורך הגדר. אני מאמין שהיחידה תיתן תשובה מוחצת לעומת מה שהיה עד היום. לדעתי, היחידה תפתור גם את הבעיה של הגנבים, גנבי הרכב וכמובן השב"חים".

 

"מופז מבין את המצוקה"

 

ראש המועצה האזורית חבל מודיעין שמעון סוסן: "נפגשתי באחרונה כמה פעמים בעניין עם שר הביטחון שאול מופז, שמבין את מצוקת יישובי החבל. הוא הבטיח לי כי ביחד נדאג לביטחון, לשמירה ולהגנה על יישובי חבל מודיעין. ובאשר ליחידה החדשה, המועצה האזורית חבל מודיעין תסייע לכוחות הביטחון והמשטרה בכל חיזוק והגנה על יישובנו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
חטיבת "מכבים". תוספת כוחות לאבטחת האזור (אילוסטרציה)
צילום: צביקה טישלר
מומלצים