שתף קטע נבחר

הישראלים בדרך להאג: זה כואב אבל מחזק את הטיעונים

הסטודנטים שיצאו להפגין בהאג קיבלו עדכון על הפיגוע: "העולם רואה שלמרות שמנסים לטפל בבעיית הגדר, הפיגועים נמשכים". ח"כ טיבי, שיצא גם הוא להאג: הפיגוע הוא מתנה למתנגדי העם הפלסטיני. הוא פוגע במאמצי ההסברה של מי שרוצה להוכיח את העוול שגורמת הגדר". הערב יערכו הישראלים טקס התייחדות עם הנספים

דקות ספורות לאחר שנחתו בשדה התעופה בבריסל, קיבלו מאות חברי המשלחות הישראליות שהגיעו להפגין בהאג את הבשורה על הפיגוע באוטובוס קו 14 בירושלים.

 

 

עוד לפני שאספו את המזוודות, מיהרו הסטודנטים הישראלים לפתוח את המכשירים הסלולריים, להתקשר הביתה ולהתעדכן.

 

הטלפון הביתה, שבארץ הוא בחזקת ריטואל קבוע אחרי פיגועים, נראה כאן קצת שונה. "זה מאוד כואב", אמרה רונה, סטודנטית ישראלית במשלחת, "אבל זה רק מחזק את הטיעונים שלנו. זה נותן לי את הכוח והידיעה שהתפקיד שלי כאן הוא חשוב".

 

טיבי: נזק למאמצי ההסברה הפלסטינים

 

גם חברי הכנסת אחמד טיבי ומוחמד ברכה (חד"ש-תע"ל) קיבלו עדכון על הפיגוע בירושלים. "הפלסטיני שביצע את הפיגוע בירושלים נתן מתנה למתנגדי העם הפלסטיני. הפיגוע הנורא פוגע קשה במאמצי ההסברה של מי שרוצה להוכיח את העוול שגורמת הגדר", אמר ח"כ טיבי.

 

ח"כ ברכה אמר: "הפיגוע נפשע, והעיתוי נפשע יותר. יש פלסטינים שגמרו אומר לתת מתנה לשרון ולגדר שלו". שוטרים ליוו את שני הח"כים עם הגיעם לנמל התעופה.

 

"התפקיד שלנו כאן חשוב מתמיד"

 

משדה התעופה בבריסל עלו הסטודנטים על אוטובוס לכיוון האג שבהולנד. כבר בתחילת הנסיעה שררה דממה שהעידה על המציאות הקשה בה צפויים הצעירים להיתקל בימים הקרובים.

 

"אני חושב שהפיגוע היום, העיתוי שלו, ישפיע על החלטת השופטים", אמר אייל, ישראלי נוסף שבא עם המשלחת. "העולם רואה היום שלמרות שמנסים לטפל בבעיית הגדר, הפיגועים עדיין ממשיכים ואני מקווה שהשופטים יקחו זאת בחשבון".

 

"הכי חשוב זה להמשיך. לצערנו, במציאות הנוכחית בישראל, הפיגוע הבוקר הוא אחד מני רבים. אנחנו חייבים להמשיך. התפקיד שלנו כאן היום חשוב מתמיד", אמרה סטודנטית בשם הדר.

 

סידורי אבטחה מתוגברים

 

נוכח הפיגוע הוחלט במשלחת הישראלית להחמיר בנהלי האבטחה, ועם הנחיתה כונסו הסטודנטים לתדרוך ביטחוני. הסטודנטים הונחו לנוע במשך כל שעות היממה בקבוצות, ולא לשאת סמלים המזוהים עם ישראל אלא בשעת ההפגנות המסודרות.

 

בנוסף הוזהרו הסטודנטים לשים לב לחשודים שיוצרים עימם קשר בימים הקרובים. נאמר להם לשים לב לא רק לאנשים בעלי חזות מזרחית אלא גם לנשים אירופאיות, שעלולות לבצע פעולה עויינת במטרה להזדהות עם המטרה הפלסטינית.

 

הערב צפויים חברי המשלחות הישראליות להתכנס בהאג ולתכנן את אסטרטגיית ההפגנה למחר, יום פתיחת הדיונים בבית הדין.

 

עוד לפני כן יקיימו הסטודנטים מארגון "ישראל שבלב" טקס מיוחד להתייחדות עם הרוגי הפיגוע הבוקר. הטקס, בסמוך לבית הדין, ייפתח בדקת דומייה לזכר הקורבנות.

 

"אנחנו מרגישים שאנחנו חייבים לעשות משהו. העיתוי של הפיגוע הזה הוא לא מקרי", אמרה סטודנטית בשם קרן, "חשוב לנו לזכור ולהיות מחוברים כל הזמן למה שקורה בארץ. זו המטרה שלשמה באנו הנה".

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הפיגוע בירושלים. ישפיע על החלטת השופטים?
צילום: איי פי
צילום: שאול גולן
משלחת הסטודנטים. "אנחנו מרגישים שאנחנו חייבים לעשות משהו"
צילום: שאול גולן
בית הדין בהאג. הערב - טקס התייחדות
צילום: אימאן סאו
ח"כ טיבי. "נזק למאמצי ההסברה הפלסטינים"
צילום: אימאן סאו
מומלצים