שתף קטע נבחר

ערפאת: הגדר מיועדת להכניס אותנו לגטאות

יו"ר הרשות נשא במוקטעה נאום שפתח את הקרב התקשורתי על הגדר, שעיקרו צפוי להתקיים בבית הדין בהאג. "גדר ההפרדה מיועדת לגזול את אדמותינו ולהכניס את הפלסטינים לגטאות", האשים, וקרא לעם הפלסטיני לזעוק נגד הגדר

המתקפה הפלסטינית: יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, פתח הבוקר (יום ב') את מתקפת התעמולה הפלסטינית בנושא גדר ההפרדה בנאום מהמוקטעה, ששודר ברשתות השידור הערביות.

 

ערפאת תקף: "הגדר מנוגדת למפת הדרכים, להחלטות בינלאומיות, ליוזמה הסעודית ולהקמתה של מדינה פלסטינית. זו גדר גזענית שדרכה רוצים להשתלט על 85% מהאדמות הפלסטיניות ולהפוך אותן לגטאות".

 

"זו דרך של סיפוח והתפשטות, שהופכת את ערינו וכפרינו לבתי כלא. חשוב שהעולם יבין ויראה זאת", הוסיף יו"ר הרשות, שכינה את העם הפלסטיני "עם הגיבורים, הנאבק למרות כל הפשעים היומיומיים של הכיבוש, של הטנקים, הטילים והמטוסים, כמו גם השימוש בכלי נשק אסורים על פי החוק הבינלאומי".

 

ערפאת האשים: "הישראלים פוגעים ביכולת של הפלסטינים להגיע למקומות הקדושים כמו הכנסייה בבית לחם ומונע מהם להתקרב למסגד אל אקצה, כמו גם למערת המכפלה בחברון. ישראל מונעת מהפלסטינים לקיים את פולחנם הדתי".

 

הוא הדגיש כי "שני העמים, הפלסטיני, הישראלי, והאזור כולו - זקוקים לגשרי דו קיום ולא לגדר הפרדה גזענית, כפי שציינו האפיפיור, העצרת הכללית של האו"ם וארגוני זכויות האדם הבינלאומיים - ובהם 'בצלם' הישראלי... אני קורא לעם הפלסטיני להשמיע את קולו נגד הגדר, ואני מאמין ובטוח שבית הדין בהאג יפעל לפי הצדק".

 

בעקבות נאום ערפאת צפויות הפגנות ברחבי השטחים וברחבי הרשות תתקיים שביתת מחאה של שעה. באחת מההפגנות נפצעו עשרות מפגינים פלסטינים בעימות עם חיילי צה"ל בדיר אל רוסון ליד טול כרם. מרבית הפצועים נפגעו משאיפת גז מדמיע. 
 

דבריו של ערפאת נאמרו זמן קצר לפני פתיחת הדיון בבית הדין הבינלאומי בהאג, שם תשמיע המשלחת הפלסטינית את טענותיה, כשהיא מגובה במשלחת מטעם הליגה הערבית בראשות המזכ"ל, עמרו מוסא, ובנציגים מוועידת המדינות האיסלאמיות.

 

הפלסטינים יטענו כי הגדר בתוואי הנוכחי, שחודרת לשטחם ויוצרת מובלעות נצורות, פוגעת בשגרת חייהם, מפרידה בין התלמיד לבית-ספרו ובין החקלאי לאדמותיו.

 

 ראש המשלחת הפלסטינית בהאג, המשקיף באו"ם נאסר אל-קידווה, סבור שטיעוני הפלסטינים לא ייפגעו גם לנוכח הפיגוע הקשה בירושלים. "מבחינה ציבורית, ברור שנגרם לנו נזק מסוים, אבל המסר שלנו ברור גם עכשיו", אמר קידווה בדרכו להאג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלג'זירה
ערפאת. "מכניסים לגטאות"
צילום: אלג'זירה
צילום: ערוץ 2
בית הדין בהאג. "מאמין שיפעל לפי הצדק"
צילום: ערוץ 2
מומלצים