שתף קטע נבחר

שרון: לעקור את רעיון ההיפרדות מערביי ישראל

"אני מאמין בחיים משותפים של יהודים וערבים", אמר שרון לתושבי ראש העין וכפר קאסם. "נגזר עלינו לחיות יחד, ולכן טוב שניצור אווירה של שיתוף פעולה וידידות, כך שיהיה נעים לחיות ביחד"

"צריך שהאוכלוסיה הערבית תראה עצמה חלק בלתי נפרד מאוכלוסיית ישראל. את רעיונות ההיפרדות ממנה צריך לעקור מהשורש". כך אמר היום (ג') ראש הממשלה, אריאל שרון, כשהוא הודף הצעות לספח את המשולש לשטחי הרשות הפלסטינית, על בסיס של חילופי שטחים עם ישראל.

 

שרון אמר את הדברים באירוע חניכת מיזמים משותפים של ראש העין וכפר קאסם באיזור התעשיה המשותף.

 

ראש הממשלה הורה למנכ"ל משרדו, אביגדור יצחקי, לקיים ישיבה כדי לקדם ולתת סיוע של הממשלה למיזמים משותפים שונים: "אני מקווה ששיתוף הפעולה יהווה מודל עבור רשויות נוספות במדינה. קחו עצה ממני - אם תעשו תקבלו".

 

"אני מאמין בחיים משותפים של יהודים וערבים. נגזר עלינו לחיות ביחד ולכן טוב שניצור אוירה של שיתוף פעולה וידידות, כך שיהיה נעים לחיות ביחד", הוסיף.

 

שרון אמר כי שינוי האווירה בתחום המדיני ישפיע על מערכת היחסים בין יהודים לערבים בישראל: "מאמצי להביא לביטחון ולשלום ביננו ובין הפלסטינים, והידוק השלום ביננו למדינות הערביות השכנות - אינני מתכוון להרפות מכך. בכוונתי להמשיך בכל הכוח".

 

לדבריו, "זה לא קל. ישראל היא דמוקרטיה מורכבת, וכדי לקיים דמוקרטיה צריכים לקרות כמה דברים, החוק חייב להישמר על ידי כולם. צדק צריך להיעשות ולהראות. כשהחוק לא נשמר מתחילים לתמרן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
שרון. "כשהחוק לא נשמר מתחילים לתמרן"
צילום: איי אף פי
איזור התעשייה המשותף
צילום: דוד הכהן
כפר קאסם. לא להיפרדות
צילום: דוד הכהן
מומלצים