שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ש"ס והמפד"ל נגד מל גיבסון
  הסרט טרם נרכש להפצה בישראל, אך בש"ס כבר דורשים משרת החינוך והתרבות לפעול למניעת הקרנתו. ח"כ פינקלשטיין יוזמת דיון בוועדת הכנסת. לבנת: הסמכות נמצאת בידי המועצה לביקורת סרטים

  יו"ר סיעת ש"ס אלי ישי פנה היום (ד') לשרת החינוך והתרבות לימור לבנת בדרישה שתפעל למניעת הקרנת הסרט "הפסיון של ישו" בארץ. הסרט, שמציג את 12 השעות האחרונות בחייו של ישו, מעורר סערה גדולה וארגונים יהודיים טוענים כי הוא בעל מסרים מעודדי איבה המסיתים לאנטישמיות.

   

  עד כה טרם נרכשו זכויות להפצת הסרט על-ידי חברות הפצה ישראליות, אך בש"ס ממהרים להקדים תרופה למכה. ח"כ ישי הגדיר את הסרט בבימויו והפקתו של מל גיבסון "סרט שערורייתי" ואמר: "לא יעלה על הדעת שבמדינת ישראל יוקרן סרט שבו תעוקר הלגיטימיות הקיומית של העם והמדינה. הקרנת הסרט תהווה מתן במה לרעיונות תעתועים זדוניים".

   

  השרה לבנת מצדה מעדיפה שלא להביע את דעתה האישית בעניין הסרט. מלשכתה נמסר: "הבקשה של ח"כ ישי טרם הגיעה ובכל מקרה, ההחלטה אם לאשר או לפסול סרט כזה או אחר נתונה בידי המועצה לביקורת סרטים והיא תדרש לעניין זה בנוהל הרגיל. ואין בכוונת השרה להתערב בעניין".

   

  חברת הכנסת גילה פינקלשטיין מהמפד"ל אמרה כי תיזום דיון דחוף בוועדת החינוך של הכנסת. "מדובר בגרסה אנטישמית מהזן הנחות ביותר. בושה לאמריקנים שמעלים יצירה נפסדת ושקרית שכזו. האנטישמיות היא השנאה העתיקה בעולם שכבר הובילה לאסונות".

   

  שומרים מרחק 

   

  מפיצי הסרטים בישראל שומרים לעת עתה מרחק מהסרט. דוד חזקי, בעלי חברת "5 כוכבים" המייצגת את "ניו מרקט", חברת ההפצה האמריקנית של הסרט, אומר: "זה סרט שהמפיצים הישראלים לא ממש יודעים איך להתנהג איתו. החברה שלנו לא תפיץ את הסרט באופן חד-משמעי. אין לי כל כוונה לרכוש את זכויות ההפצה גם מבחינות אידיאולוגיות ואי הזדהות עם המסרים של הסרט, אבל גם מבחינה כספית".

   

  חזקי הוסיף כי "זה סרט בעייתי, שהרבה מאוד אנשים טוענים שהוא עלול לעורר גלי אנטישמיות ואין לי רצון לעודד מסרים שכאלה. יותר מסביר להניח

  שהסרט יעורר התנגדות בקרב הקהל הישראלי ולכן העניין האידיאולוגי ישפיע גם על מכירת הכרטיסים בקופות. חברת 'ניו-מרקט' מוכרת את זכויות ההפצה בסכום שגבוה מ-150 אלף דולר וזה המון. לא נראה לי שיש טעם להסתכן במקרה הזה ואני אפילו לא הגשתי הצעה". יש לציין כי גם "סרטי שפירא" הישראלים, המייצגים את חברת ההפקה של הסרט "אייקון" שבבעלותו של מל גיבסון, לא הגישו עד כה הצעה לרכישת הזכויות.

    

  במועצה לביקורת סרטים אומרים היום כי "המועצה אינה מסתמכת בהחלטותיה על ביקורות סרטים או דיונים ציבוריים בנושא סרט כזה או אחר. נכון לרגע זה הסרט לא הובא אלינו לצפייה אך אם וכאשר יועבר אלינו, נדון בו לגופו של עניין". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך הסרט
  מתוך הפסיון של ישו. סרטו של מל גיבסון
  מתוך הסרט
  צילום: גלי תיבון
  כועס. ישי
  צילום: גלי תיבון
  7 לילות
  מומלצים