שתף קטע נבחר

מחריפה האנרכיה בשטחים: ראש עיריית שכם התפטר

רסאן שכעה התפטר בסוף השבוע מתפקידו, במחאה על כשלונה של הרשות הפלסטינית בהתמודדותה עם הקיצונים. בחאן יונס שברצועה הסתערו חמושים פלסטינים על לשכת העיתונות, בדרישה למקומות עבודה

עוד עדות לכאוס בערים הפלסטיניות: ראש עיריית שכם, רסאן שכעה, התפטר בסוף השבוע מתפקידו, במחאה על כשלון הרשות בהתמודדותה עם הקיצונים. 

 

אחיו של ראש העיר נורה למוות בחודש נובמבר, ומאז לא עצרה הרשות הפלסטינית חשודים בפרשה.

 

שכעה הגיש את התפטרותו ליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, וזו תיכנס לתוקפה ב-1 במאי. "הגשתי את התפטרותי, ואני מקווה שצעד זה יהיה צלצול אזהרה שיסייע להציל את העיר הזאת ממצב של הידרדרות", אמר ראש העיר הפורש.

 

הוא אמר לעיתון א-שרק אל אווסט שעשה זאת כדי שלא להיות עד "למותה של העיר הגוססת".  

 

חמושים הסתערו על לשכת העיתונות

 

גם ברצועת עזה לא שקט: קבוצה של 15 חמושים פלסטינים הסתערה על לשכת העיתונות בעיר חאן יונס, בדרישה למקומות עבודה. מדובר בארוע השני מסוגו שמתרחש תוך שבוע, דבר שמדגיש את האנרכיה השוררת בשטחי הרשות.

 

החמושים עטו מסכות שחורות ונכנסו למשרדי האיגוד בעיר בדרישה שיעסיקו אותם.

 

ביום רביעי נכנסו כ-20 חמושים עטויי מסכות למשרדי המקרקעין של הרשות הפלסטינית בעיר עזה בדרישה שיעבירו לידיהם אדמות. היום איימהה לשכת המקרקעין כי תסגור את משרדיה, כדי להגן על המסמכים שהיא מאכסנת.

 

האבטלה הגואה בשטחי הרשות בכלל וברצועת עזה בפרט, גורמת בין השאר להתגברות האנרכיה בשטחים. כוחות המשטרה הפלסטיניים אינם מצליחים למנוע מהחמושים ששולטים ברחובות לעשות ככל העולה על רוחם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
חמושים בשכם. ראש העיר מוחה על האנרכיה
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
חמושים בחאן יונס. דורשים עבודה
צילום: רויטרס
מומלצים