שתף קטע נבחר

חוקר: קרובי משפחתו של ג'ון קרי נרצחו בשואה

חוקר אילנות יוחסין מאוסטריה גילה שאחיה של סבתו של המועמד הדמוקרטי המוביל במירוץ לנשיאות גורש ומת במחנה הריכוז טרזינשטט, ושאחותה של סבתו נרצחה בטרבלינקה

המתמודד הדמוקרטי המוביל במירוץ לנשיאות ארה"ב, ג'ון קרי, נערך לקרב מכריע בעשר מדינות ביום שלישי, כשברקע עולה עוד עדות לזיקתו המשפחתית לעם היהודי.

 

חוקר אוסטרי טוען כי קרובי משפחתו של קרי נרצחו בתקופת השואה במחנות ריכוז בצ'כוסלובקיה ובפולין. ידיעה בנושא פורסמה בעיתון האוסטרי "דר סטאנדרט".

 

פליקס גונדאקר, חוקר במכון היסטורי בוינה, אמר שאוטו וג'ני לווה, אחיה ואחותה של אידה לווה, סבתו של קרי, נעצרו בדירתם שבוינה וגורשו ב-13 באוגוסט 1942 למחנה הריכוז טרזינשטט שבצ'כוסלובקיה.

 

החוקר אמר שג'ני לווה נרצחה מאוחר יותר במחנה ההשמדה טרבלינקה שבפולין ואוטו לווה מת בטרזינשטט ב-29 ביוני 1943.

 

הדברים מצטרפים למידע שפורסם זה מכבר על שורשיו היהודיים של קרי. על פי מידע זה, סבו של קרי, פריץ כהן, נולד בשנת 1873 למשפחה יהודית ממוצא גרמני בפלך מורביה של האימפריה האוסטרו-הונגרית, באזור שמצוי היום על אדמת צ'כיה.

 

המשפחה נדדה לוינה ושם שינה כהן את שם משפחתו לקרי. על פי אחת הסברות, היה זה לאחר שבאופן שרירותי הניח את אצבעו על מפת מחוז קרי שבאירלנד. לאחר שינוי השם התנצר קרי והיגר לארה"ב בשנים 1904-1905.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
קרי. שורשים יהודיים
צילום: רויטרס
מומלצים