שתף קטע נבחר

אישום: אנס ילדה וביצע 18 מעשים מגונים בילדים

בכתב אישום שהוגש נגד אסף אביטל מאילת, נטען כי נהג לפתות ילדות לבוא עמו לחפש חיות שנעלמו או כדי ללמוד ספורט, וביצע בהן מעשים מגונים. באחד המקרים אף אנס ילדה בת 8. המשטרה לא הודיעה לציבור על עצם קיומו של הפדופיל, מחשש שהורים באילת ייתפסו לפאניקה. אביטל כבר הורשע בעבר בביצוע עבירות מין

כתב אישום הוגש היום (ב') נגד אסף אביטל, בן 37 מאילת, שנאשם ב-18 מקרים של מעשים מגונים בילדות וילד בני 6-9 ואונס של ילדה בת 8.

 

בכתב אישום שהוגש בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, נטען כי אביטל אנס את הילדה לאחר שנובמבר 2003 פנה לשלוש ילדות בנות גילה ששיחקו בגן ציבורי ליד ביתן.

 

אביטל נהג לפנות לילדות בנות 6-9 במקומות ציבוריים באילת בשנתיים האחרונות, בתדירות של כפעם בחודש. הוא הציע לילדות ללמד אותן ספורט. לאחר מכן הורה להן לשבת על הריצפה, וביצע בהן מעשים מגונים. על פי החוק, כל חדירה לגופו של קטין נחשבת לאונס.

 

הוא פיתה ילדות ללכת עמו לאחר שהבטיח להן ממתקים, כסף ודברים טובים. בחדרי מדרגות או במקומות מסתור אחרים הוא ביקש מהן "לבדוק את השרירים" שלהן, וביצע בהן מעשים מגונים.

 

במקרים אחרים הציע אביטל לילדות לבוא איתו "לראות חתול" או "לחפש כלב שהלך לאיבוד". גם במקרים אלו ביצע בהן לבסוף מעשים מגונים. במקרה אחר בוצע המעשה המגונה בילד בן 7 שאביטל ליטף את אבריו המוצנעים.

 

סנ"צ אבי אסולין, דובר מרחב אילת מסר כי אביטל הודה בחקירתו במשטרה בביצוע מעשים מגונים נוספים, אולם למשטרה לא היו תלונות לגבי אותם מקרים.

 

לפני למעלה מ–10 שנים הורשע אביטל, בנו של דיפלומט וותיק במשרד החוץ, בביצוע מעשים מגונים במרכז הארץ. הוא הגיע לאילת לפני כארבע שנים והחל לעבוד באחד מבתי המלון בעיר.

 

כשהחלו להצטבר במשטרת אילת תלונות מהן עלה דפוס פעולה זהה, הגיעו במשטרה למסקנה כי מדובר בפדופיל סידרתי, והוקם צוות חקירה מיוחד בראשות פקד אורלי אתאייש, קצינת הנוער.

 

החוקרים אספו את המידע שהגיע מחוקרת הילדים ובנו פרופיל של הפדופיל. תשעה גברים המוכרים כעברייני מין בקטינים מאילת נחקרו ממושכות, ושוחררו. אביטל, שהגיע לאילת רק בשנים האחרונות, לא נחקר.

 

שוטרים רבים במרחב אילת התנדבו לסייר לאחר שעות העבודה בבגדים אזרחיים בגנים הציבוריים כדי ללכוד את הפדופיל, הבחינו באביטל ואספו פרטים אודותיו. האו נעצר לפני חודש, לאחר שאחת הילדות שנפלה קורבן למעשיו הביאה לזיהויו הסופי.

 

במשטרת אילת טענו כי לא פרסמו את עובדת היותו של פדופיל פעיל בעיר, כדי למנוע פאניקה בקרב ההורים.

 

העונש המקסימלי על העבירות המיוחסות לאביטל הוא 10 שנות מאסר על מעשים מגונים ו–20 שנות מאסר על אונס.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ו קוט
אביטל. הורשע בעבר
צילום: ג'ו קוט
מומלצים