שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשת טננבוים: הקשר עם שרון, זיוף התעודות
  קופת השרצים של פרשת טננבוים ממשיכה לפלוט גילויים: הבוקר נודע כי משפחת טננבוים קיימה קשרים עסקיים עם משפחתו של ראש הממשלה - שבהם אף התפאר טננבוים באוזני אנשי עסקים. הוא זייף על פי החשד תעודות זהות ומסמכים לצורך עסקאות שונות - וכן החזיק על פי החשד במסמכים סודיים של צה"ל. ח"כ עמרי שרון ל-ynet: "אף אחד לא ידע על הקשר הזה"

  פרשת אלחנן טננבוים רושמת היום (ד') שיאים חדשים: בעוד האל"מ (מיל') מתמודד בחקירה מול מכשיר הפוליגרף, עולה כי היה מעורב לכאורה בזיוף תעודות זהות, החזיק מסמכים סודיים - וכן צצות עדויות ראשונות על הקשר שלו עם ראש הממשלה, אריאל שרון.

   

   

  הקשר עם שרון הוא הסוגייה הבעייתית, החושפת לראשונה את ראש הממשלה לביקורת קשה בפרשת טננבוים. כמי שהיה הדוחף והמניע המרכזי לשיחרורו של האיש, יצטרך אריאל שרון להשיב על כמה שאלות קשות. 

   

  ב"מעריב" ו"ידיעות אחרונות" דווח הבוקר כי חותנו של טננבוים היה שותפה לעסקים של משפחת שרון, ובין היתר היה האיש שחנך את אריאל שרון בעסקי החקלאות וכן ניהל עמו את שיווק התוצרת החקלאית של חוות השקמים.

   

  הקשר עם משפחת שרון החל בתחילת שנות ה-70. על פי הדיווח, לאורך שנות פעילותו טען טננבוים בפני אנשי עסקים כי "אריק שרון הוא שותף של חותני, והדלת שלו תמיד פתוחה בפני המשפחה".

   

  חותנו של טננבוים, שמעון כהן, בן 89, סיפר כי "אריק תמיד מאוד העריך אותי. אחרי שהוא התחתן עם לילי נולדו לו שני בנים נחמדים - אבל לא מי יודע מה מוכשרים". עם זאת, הדגיש: "כשהילדים של אלחנן נפגשו עם שרון הם שאלו אותי אם למסור דרישת שלום. אמרתי להם: אסור, לא רוצה פרוטקציה. שרון ידע שאלחנן הוא חתני".

   

  על פרשת טננבוים הוא אומר: "תמיד קראנו לו 'הג'ינייס' (הגאון). שהוא יעשה דבר כזה? אם זה נכון - אני פשוט מתבייש".

   

  עמרי שרון ל-ynet: "אף אחד לא ידע"

   

  ומה אומרים בלשכת ראש הממשלה? "לא ידעתי על הקשר עם המשפחה בעת העסקה", טוען ראש הממשלה שרון בתגובה לפרטים החדשים.

   

  ואילו בנו של ראש הממשלה, ח"כ עמרי שרון, אמר היום ל-ynet: "היכרתי את שמעון כהן לפני 30 שנה, אבל על הקשר עם משפחת טננבוים למדתי רק אתמול בערב. לא ראיתי אותו אי אלו שנים ולא היה לי שום מושג מי בתו, עם מי התחתנה, ומיהם ילדיה".

   

  שרון הבן טוען בתוקף: "אף אחד לא ידע על הקשר שלו לטננבוים. זה בכלל לא היה נתון שהיה במערכת השיקולים (בעסקת השבויים)".

   

  במקביל, מגלה היום "ידיעות אחרונות" כי בידי חוקרי משטרת ישראל מצויות לפחות שתי תעודות זהות מזויפות, בין המסמכים שהשאיר טננבוים בבית חברתו

  רימונדה פישר כשעזב את הארץ. באחת התעודות מתנוססת תמונתה של פישר - אבל הפרטים שייכים דווקא לאסתר טננבוים, רעייתו לשעבר של החטוף.

   

  המשטרה חוקרת חשדות לפיהם שימשה התעודה - וכן מסמכים נוספים - לצורך עסקת הונאה מול בנקים ואנשי עסקים פרטיים. ככל הנראה הצטייד טננבוים בתעודה כדי לרכוש את הדירה של פישר ולקבל עבורה משכנתא - ללא ידיעתה של אשתו החוקית. גם חשדות אחרים נחקרים, בחשד למעשי נוכלות נוספים.

   

  האם לקח מידע צבאי לדובאי?

   

  ואלה אינם המסמכים היחידים שהיו ברשותו של טננבוים: העיתון "הארץ", מצידו, מדווח כי לפני נסיעתו לדובאי החזיק טננבוים במסמכים צבאיים סודיים ביותר - מבלי שהוסמך לעשות זאת ובניגוד לתקנות צה"ל.

   

  החשד של אנשי מחלקת ביטחון שדה הוא כי טננבוים לקח עמו כמה מסמכים לנסיעה לדובאי - במטרה לסחור במידע ביטחוני. אם יתאמת הדבר, הרי שסיפור "עסקת הסמים" היה שקר נוסף.

   

  מה עלה בגורל המסמכים האלה, מי אישר את "זליגתם" לידי טננבוים - והאם מצאו את דרכם לחיזבאללה? לשאלות האלו אין עדיין תשובה חד משמעית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומריקו
  טננבוים. קופת שרצים?
  צילום: תומריקו
  צילום: איי אף פי
  שרון. לא ידעתי
  צילום: איי אף פי
  צילום: מיכאל קרמר
  עמרי שרון. לא ידענו
  צילום: מיכאל קרמר
  צילום: דני סלומון
  חוות השקמים. הכל החל שם?
  צילום: דני סלומון
  צילום: ערוץ 2
  פישר. תעודת זהות מזויפת
  צילום: ערוץ 2
  צילום: שאול גולן
  הפוליגרף. החזיק מסמכים?
  צילום: שאול גולן
  מומלצים