שתף קטע נבחר

תוכנית ההתנתקות: נתניהו מסתייג - מופז תומך

מסתמנים חילוקי דעות בממשלה בגיבוש תוכנית ההתנתקות מהפלסטינים. בעוד השר מופז נפגש בארה"ב עם בכירי הממשל וביקש את תמיכתם לתוכנית, כינה השר נתניהו את התוכנית "בעייתית"

חילוקי דעות בקרב שרים בממשלה בנוגע לתוכנית ההתנתקות: בעוד שר הביטחון, שאול מופז, נפגש השבוע בארה"ב עם בכירי הממשל האמריקני והביע בפניהם את תמיכתו בתוכנית, שר האוצר בנימין נתניהו נפגש אתמול בצהריים (יום ו') עם השליחים האמריקנים המבקרים כעת באזור ושוחח עימם על הסתייגויותיו מהתועלת שתפיק ישראל מהתוכנית כפי שהיא מתוכננת כיום.

 

מופז לאמריקנים: פינוי מצומצם בגדה

 

בביקור בוושינגטון השבוע נפגש השר מופז עם בכירי הממשל, קונדוליזה רייס, דיק צ'ייני ודונלד רמספלד והבהיר להם את עמדת ישראל באשר לפינוי ההתנחלויות בגדה: "המהלך הרצוי הוא פינוי מצומצם בלבד של ישובים בגדה. רק לאחר השלמת הגדר יש לשקול הרחבה של המהלך, לפי הצורך.

 

כמו כן אמר מופז למארחיו: "התוכנית היא מהלך היסטורי, שישאיר דלת פתוחה למו"מ עתידי ולמלחמה בטרור ככל שיידרש. תמיכתכם חשובה, גם כדי לגבש את תמיכת הקהילה הבינלאומית, אך גם בקרב דעת הקהל בישראל".

 

בסביבתו הבהירו כי מופז סבור שיהיה קשה לבצע את פינוי הגדה ועזה במקביל, ולכן האפשרות המועדפת היא פינוי מצומצם בגדה. מופז התרשם כי האמריקנים יודיעו בקרוב על תמיכתם בתוכנית.

 

בפמליית מופז סבורים עוד כי על פי התוכנית המתגבשת, יינתן מענה לחיזוק ההתישבות בגושי ההתיישבות הגדולים שישראל תחזיק בהם במסגרת כל הסדר עתידי: אריאל, גוש עציון ומעלה אדומים.

 

נתניהו: "התוכנית בעייתית ומורכבת" 

 

בתוך כך נפגש השר נתניהו עם השליחים האמריקנים המבקרים בישראל, ביל ברנס, סטיב הדלי, ואליוט אברמס, ואמר כי איננו רואה בשלב זה את התמורה לישראל במסגרת תוכנית ההתנתקות. את התוכנית הנשקלת הגדיר נתניהו "בעייתית ומורכבת" ואמר: "עדיין אינני רואה בתוכנית את המענים והתמורות ההכרחיים לביטחונה של ישראל".  

 

נתניהו, שנפגש עם השליחים האמריקנים לבקשת ראש הממשלה, אריאל שרון, לקראת ביקורו הצפוי של שרון בארה"ב, אמר להם כי אסור שהתוכנית תצטייר כמתן פרס לטרור, ויש לדאוג שלישראל תהיה תמורה בתחום המדיני והביטחוני. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
איפה התמורה. נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי
האמריקנים צפויים לתמוך. מופז
צילום: עמית שאבי
מומלצים