שתף קטע נבחר

אלפים הפגינו לשחרור השייח' ראאד סלאח

"מדובר ברדיפה פוליטית. המטרה של המעצרים האלה היא סתימת פיות, רוצים לחנוק את האוכלוסייה הערבית בישראל, ולמנוע ממנה דאגה לאחינו בגדה המערבית ועזה, בפעילות צדקה", אמר השייח' כמאל חטיב, סגן ראש התנועה האיסלאמית, שהשייח ראאד סלאח, שעמד בראשה נעצר לפני תשעה חודשים

כ-5,000 תומכי התנועה האסלאמית הפגינו הבוקר (יום א') מול בניין ראש הממשלה בירושלים, בדרישה לשחרר לאלתר את ראש התנועה, השייח' ראאד סלאח.

 

בימים אלה מציינים תשעה חודשים למעצרו של סלאח וחמישה בכירים נוספים בתנועה, נגדם הגישה פרקליטות המדינה כתבי אישום בגין פגיעה בביטחון המדינה.

 

השייח' כמאל חטיב, סגן ראש התנועה האסלאמית, שהיה בין הנואמים, אמר: "מדובר ברדיפה פוליטית. המטרה של המעצרים האלה היא סתימת פיות, רוצים לחנוק את האוכלוסייה הערבית בישראל, ולמנוע ממנה דאגה לאחינו בגדה המערבית ועזה, בפעילות צדקה".

 

השייח' חטיב העביר מסר לראש הממשלה שרון: "תקשיב לנו, בהוראה ישירה ממך נעצרו ראשי התנועה האסלאמית".

 

בהפגנה השתתפו ואף נאמו ראשי הציבור הערבי וראשי מפלגות. ח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד) אמר: "אין שום לגיטימציה להמשך מעצרו של סלאח, משום שהוא אינו מהווה סכנה לציבור. אין אפילו סיבה חוקית למעצר, משום שעד היום לא הוכח דבר נגדו".

 

הח"כ טלב אל סאנע (רע"מ) אמר, "שצריך לשנות את האווירה הפוליטית הימנית הקיצונית במדינה ולא לשנות את המנהיגות האסלאמית בדמותו של סלאח. ידוע לכולם שהוא עוזר לחלשים וליתומים בחברה הפלסטינית".

 

בין הנאומים קראו המפגינים: "אלוהים גדול", והרימו תמונות של ילדים יתומים. באסמה עליאן, נציגת ועדת העזרה של התנועה האסלאמית שנסגרה לפני שנתיים בהוראת הממשלה, אמרה:  "התנועה עוזרת ל-14 אלף יתומים בעזה ובגדה. במזרח ירושלים לבדה אנחנו מטפלים באלף יתומים שאין מי שיעזור להם. רובם נשרו מבתי הספר והפכו להיות קבצנים ברחובות. אם הממשלה לא תסכים לשחרר את סלאח, ולא תפתח את בתי הצדקות האסלאמיות, ילדים ימותו ברעב או יהפכו לעבריינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ראאד סלאח. 9 חודשי מעצר
צילום: איי פי
מומלצים