שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שוב: מעצרו המינהלי של פדרמן הוארך בשישה חודשים
  נועם פדרמן שוהה בחצי השנה האחרונה במעצר מנהלי בכלא שקמה בשל חשד למעורבות בפיגועים נגד פלסטינים. גורמים במערכת הביטחון: "על פי חומר הראיות שהובא בפני השר מופז פדרמן מניע טרור"

  שר הביטחון האריך היום (ד') בשישה חודשים נוספים את מעצרו המינהלי של פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן.

   

  פדרמן נמצא בחצי השנה האחרונה במעצר מנהלי בכלא שקמה בשל חשד למעורבות בפיגועים נגד פלסטינים. גורמים במערכת הביטחון אומרים ל-ynet: "על פי חומר הראיות שהובא בפני שר הביטחון עולה כי פדרמן מניע טרור".

   

  במשך מעצרו עתר פדרמן מספר פעמים לבג"ץ בדרישה לבטל את הצו שהוצא נגדו בטענה כי הוא לא חוקי, אך פעם אחר פעם בג"ץ דחה את עתירותיו לאחר שהמדינה הציגה בפני השופטים חומר חסוי בדלתיים סגורות.

   

  רק לאחרונה קיימו מאות אנשי ימין וימין קיצוני הפגנה מול בית המשפט העליון נגד המעצר המינהלי בו שוהה נועם פדרמן ובדרישה לשחררו מהמעצר.

   

  היום הגיעו נציגים ממשרד הביטחון לתאו של נועם פדרמן והגישו לו את צו המעצר למשך שישה חודשים נוספים.

   

  גורמים במערכת הביטחון אמרו ל-ynet כי על פי חומר הראיות שהובאו בפני השר עולה שפדרמן מניע טרור. לטענתם, בחצי שנה שבה נמצא פדרמן במעצר מינהלי לא היו פעולות טרור ולדבריהם, גם כאשר הגיש פדרמן עתירות לבית המשפט, בית המשפט קיבל את עמדת המדינה ומערכת הביטחון.

   

  בתו הבכורה של פדרמן, יסכה התקשרה הערב ללשכת שר הביטחון וביקשה לשוחח עם שר הביטחון, שם נמסר לה כי השר בישיבה דחופה. היא הועבר לאחד מעוזריו של השר ואמרה לו: "אני מתביישת לחיות תחת ממשלה שאוסרת את אבא במעצר מינהלי בלי משפט ובלי הוכחות. אבא מאוד חסר לי, לאמא ולכל האחים ואני יודעת שאתם רוצים לעשות את הכל כדי לשבור את אבא, אבל תדעו לכם, אני וששת האחים שלי ממשיכים בדרכו של אבא והסוף של מופז יהיה ללכת הביתה".

   

  יו"ר ועד רבני יש"ע, הרב דב ליאור, אמר בעקבות הארכת מעצרו המינהלי של פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן: "מזעזע שבימים קשים אלו בוחר שר הביטחון

  בשיתוף השב"כ לסתום פיות ליהודים יקרים המתנגדים לתהליכי שלום מדומים, על ידי חוקים שנוהגים במדינות כמו העולם השלישי. יש לשים קץ לטרור המשפטי ומצווה לכל אחד לפעול לשחרורו המהיר של פדרמן בשובו לחיק משפחתו שמחכה לו מזה חצי שנה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים