שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מפעיל "לטביה" בארץ: היינו רציניים, בכל מקום מעתיקים
  אברהם אבן חן, מי שניהל את חברת "מודום" שהפעילה את שלוחת אוניברסיטת לטביה בארץ, משוכנע כי החלטת בג"ץ היא ההוכחה לחפותו. מי שנגדו תלוי כתב אישום על מתן שוחד לשורת בכירים, אומר בראיון ל-ynet כי "היינו האוניברסיטה הכי רצינית בארץ. מישהו לא רצה שאליק רון יהיה מפכ"ל, חיפשו אנשים בעלי שם"

  "אני חושב שעשו עוול לי ולאוניברסיטה היחידה בארץ שהיתה רצינית" - כך אומר היום (ה') ל-ynet ד"ר אברהם אבן חן, בן 67, ששימש כמנכ"ל חברת "מודום" שהפעילה את שלוחת אוניברסיטת לטביה בארץ.

   

  בשנה שעברה הוגש נגד אבן חן כתב אישום באשמת מתן שוחד בפרשה, בין היתר לאברהם בן שבת, ששימש כמזכ"ל הסתדרות המורים ולסגנו אורי גרומן. כמו כן הוא נאשם במתן שוחד לניצב אליק רון, שהיה מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ליאיר פרץ, שהיה עוזר שר העבודה והרווחה ולחברי הכנסת חוסניה ג'בארה ממרצ ועבד אל וואהב דראוושה.

   

  אבן חן טוען היום, בעקבות החלטת בג"ץ "להכשיר" את תארי האוניברסיטה ולהתיר לבוגרים לקבל הטבות שכר בעטיים, כי הלימודים היו רציניים ואיכותיים: "לא היתה בדיקה שלא בדקנו. בזמן המבחנים, לפני שכל תלמיד נכנס למבחן, היו בודקים את הדרכונים של אותם נבחנים ובזמן המבחן היו עומדים ארבעה לטבים וארבעה ישראלים - שכולם היו מרצים באקדמיה".

   

  לדבריו, "מהרגע הראשון שהנושא התפוצץ בתקשורת, הבנו שמחפשים אנשים בעלי שם, חברי כנסת, קצינים בכירים במשטרה - כדי לעלות את הנושא לכותרות. לדעתי, מישהו לא רצה שאליק רון יהיה מפכ"ל ובגלל זה גם נכנס השם שלו".

   

  אבן חן אומר שאמנם כרגע עומד נגדו כתב אישום, אולם ייתכן שיגיש תביעה אזרחית נגד מאשימיו: "באמריקה לא יכול היה להיות דבר כזה", הוא אומר, "לא עברתי שום עבירת ריגול, שום עבירת ביטחון ושום עבירת רצח. גם אם זה היה נכון והתארים לא היו חוקיים, לא היו צריכים להגיע לדברים שעשו לנו. לא היה צריך להגיע למצב כזה".

   

  מבחינת בוגרי האוניברסיטה שהגיעו מהמשטרה, טוען אבן חן, כל אחד ניסה להפיל אדם אחר. "הם חיפשו מלשינים ומצאו אותם. כל אחד במשטרה התחיל להלשין על השני, שהוא שמע שזה לא עשה תואר וההוא לא עשה תואר".

   

  "בכל מקום יש מעתיקים בבחינות, גם באוניברסיטת תל אביב וגם באוניברסיטת חיפה. היו באוניברסיטת לטביה 12 אלף סטודנטים. אני יכול לבדוק מי

  מעתיק ומי לא? גם היום אני מוכן ללכת לכל מקום ולהוכיח כי מדובר באוניברסיטה הכי רצינית שהיתה בארץ. פשוט מישהו החליט 'להתלבש עליה' בגלל הכמות הגבוהה של האנשים המפורסמים שלמדו שם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ג'רמי פלדמן
  אבן חן בבית המשפט. היינו רציניים
  צילום: ג'רמי פלדמן
  צילום: עטא עוויסאת
  אליק רון. לא רצו שיהיה מפכ"ל?
  צילום: עטא עוויסאת
  מומלצים