שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שיטת טיפול: כך עובדת שיטת גרינברג

  אבי גרינברג פיתח שיטת אבחון, וטיפול פיזי המסתמך על ממצאיה, שעניינם בקשר שבין הרגלי חיים ובין כאבים וסימפטומים פיזיים. נקודת המוצא: המרפא לכל אדם הוא הוא עצמו. כך זה עובד

  בשביל מי זה טוב: אנשים הסובלים לאורך זמן מבעיות פיזיות כמו כאבי גב תחתון, כאבים בעורף, עצירויות - או אנשים שרוצים לעשות שינוי בחיים, שתקועים במערכת יחסים לא בריאה, שרוצים להתפתח מקצועית ושמעוניינים בתהליך פיזי ולא מילולי. השיטה מתאימה גם לילדים.

   

  איך מאבחנים: לפי כף הרגל. כבוגרת טיפול רפלקסולוגי לא ציפיתי להפתעה גדולה, אבל למרות שבשתי השיטות מדובר באותו איבר, ההבדל משמעותי. האבחון בשיטת גרינברג מאפשר לקרוא את הגוף והנפש ברמה מפורטת להדהים. סיפרתי למטפל על כאבי הראש החוזרים שלי, ודרך כף רגלי אובחן הגיל בו התקבעו אצלי דפוסי תגובה קלוקלים (השרירים שאותם אני מקשיחה), שהובילו למצבי כיום.

   

  ספי שריד, מטפל ובעל הזיכיון לשיטה בארץ: "את לא שמה לב שאת מרימה את הכתפיים ומקשיחה את העורף, כי זה נורמלי בשבילך בזמן התמודדות עם מצבים מסוימים. זה מפריע לך רק אם מופיע כאב ראש. כאב הראש הוא האיתות. הטיפול ילמד אותך לאילו מצבים את מגיבה כך, ויגרום לך להיות מודעת, כדי שבסופו של דבר תוכלי לשלוט בזה ולהתקדם הלאה".

   

  איך זה עובד: על פי האבחון בונה המטפל תוכנית אסטרטגית, הכוללת את השיעורים שעל המטופל ללמוד, אם זה להרפות, להתנגד, לאפשר ביטוי רגשי, להיות בשקט, להירגע או להניע את הגוף. על מיטת הטיפולים נוגע המטפל בנקודות הפיזיות שסביבן מתרכזת הבעיה. במקרה שלי ספי נגע, בהתחלה בעדינות ובהדרגה חזק יותר, בנקודות הרגישות שלי: העורף והכתפיים. המגע יצר כאב לא נעים, שעורר את הגוף שלי להגיב, להתקשח עוד יותר, להתכווץ. ספי ביקש שאגיע לכיווץ מקסימלי, ואז ארפה בבת אחת. "אחרי שעשית את התנועה עד הסוף", הסביר, "את יכולה להתחיל תנועה חדשה בחיים. אנחנו מנסים לגרות לאנשים להשלים ולסיים תנועות מהעבר".

   

  מכאן מתמקד הטיפול בלמידה על הדרך בה אנו בוחרים להגיב פיזית לסיטואציות מפתח בחיינו, ואיך לעצור ולהפסיק את הדפוסים הבעייתיים. התמודדות עם דפוסים מהעבר גוזלת אנרגיה, גורסים המטפלים בשיטה, ולא מאפשרת להתפנות לאיכויות הייחודיות שלנו (ריקוד, שירה, ציור, חשיבה וכו'). בטיפול לומדים להתמודד ולחיות בשלום עם פחד וכאב, ולאפשר לאיכויות האישיות להתבטא.

   

  עדות שמיעה: ד' הגיעה לטיפול בשיטה בעקבות משבר נפשי קשה: "שיטת גרינברג שינתה לי את החיים. קיבלתי כלים להתמודד עם פחדים, מתחים וכאב. זו לא שיטה שכלתנית. אתה עובד עם התגובות הפיזיות שלך למצבים, מקשיב לגוף, ודרכו מתמודד עם המשבר. בהתחלה זה היה כמו חקירה, איסוף פרטים: למדתי לשים לב לנשימה, ליציבה, לעיניים, למדתי את התגובות שלי, ובסופו של דבר מצאתי בתוכי את הכוח להתמודד עם המשבר".

   

  משך טיפול: משתנה מאדם לאדם. תלוי במספר השנים שהדפוס קיים (ככל שדפוס מקובע זמן ארוך יותר, כך קשה יותר לעקור אותו). לרוב התהליך אורך מעל חצי שנה של פגישות שבועיות.

   

  מחיר: נע בטווח שבין 60 שקל לפגישה, אם המטפל הוא תלמיד במהלך הלימודים, לבין 250 שקל למורים בכירים.

   

  איך מגיעים: ברחבי הארץ פזורים כ-30 מרכזים של מטפלים בשיטת גרינברג. לפרטים: מרכז גרינברג בתל אביב, טל': 03-5106363.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האבחון בשיטת גרינברג נעשה ע"י כף הרגל
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים