שתף קטע נבחר

בעקבות ההתנקשות: כוננות שיא וסגר על השטחים

המשטרה העלתה את הכוננות לדרגה ג' בכל רחבי הארץ בעקבות ההתנקשות בשייח יאסין. החשש הוא מ"עודף מוטיבציה" של פעילי הטרור השונים לבצע פיגועים. בשב"ס חוששים מהתפרעויות של העצירים הביטחוניים

כוננות שיא: המשטרה העלתה הבוקר (יום ב') את רמת הכוננות בכל רחבי הארץ, בעקבות ההתנקשות במנהיג החמאס, השייח אחמד יאסין. אלפי שוטרים יהיו פזורים בריכוזי קהל גדולים בערים ובמבואותיהן.

 

הכוננות בכל הארץ הועלתה לדרגת "ג'", דרגה אחת פחות מכוננות "חירום". מחוזות המשטרה הונחו לבצע הערכות מצב ולתגבר את כל הכוחות. 

 

החשש במערכת הביטחון הוא מ"עודף מוטיבציה" של ארגוני המחבלים לבצע פיגועים רבים וקשים ככל האפשר בתקופה הקרובה.

 

בין היתר תוגברו אתרים אסטרטגיים דוגמת הכנסת ומשרדי הממשלה, נמלי הים והאוויר ובתי הזיקוק במפרץ חיפה, וכן הוגברה האבטחה בגדר ההפרדה, בקו התפר וב"עוטף ירושלים". 

 

במקביל, הוחלט בשירות בתי הסוהר להעלות את רמת הכוננות בכל בתי הכלא בהם שוהים עצירים ביטחוניים פלסטינים, מחשש להתפרעויות.

 

4000 אסירים בטחונים נמצאים במתקני הכליאה השונים בארץ, ביניהם כ-1000 הידועים כנאמניו של השיח יאסין. השב"ס הכניס לכוננות גבוהה את היחידות המיוחדות "נחשון" ו"מצדה".

 

בגדה וברצועה: סגר מלא

 

צה"ל הטיל הבוקר סגר מלא על רצועת עזה, שבותרה לשלושה חלקים. סגר מלא הוטל גם על הגדה. בצה"ל ציינו כי לא מדובר בצעד ענישתי אלא בהערכה כי בשעות הקרובות יפגינו פלסטינים רבים בערים, וחלק מהם אף יבקשו לבצע פעולות טרור.

 

מחסום ארז נסגר למעבר פועלים מרצועת עזה לעבודה בישראל וכן הוחלט על סגירת איזור התעשיה ארז. רק אתמול הוחלט לפתוח את מעבר ארז מחדש לאחר שנסגר לאחר הפיגוע בנמל אשדוד.

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
כוננות ג' (ארכיון)
צילום: מיכאל קרמר
צילום: רויטרס
יאסין. ההתנקשות
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
שרידי כסא הגלגלים של יאסין
צילום: איי פי
מומלצים