שתף קטע נבחר

הערב הגדול של גל גדות

דוד ד'אור חימם מנועים לקראת האירוויזיון, האחיות פיק הקפיצו את הקהל, טריפואנס ריגש כהרגלו ויעל בר זוהר שרה, רקדה, הנחתה וגם פירגנה: כך נבחרה מלכת היופי של ישראל לשנת 2004

אין ספק שאת הלילה הזה גל גדות בת ה- 18 וחצי לא תרצה לשכוח, וגם אם תרצה - בוודאי לא תוכל, במיוחד לא את הדקה בה הכל כבר כמעט הושלם, המתח, האורות והתפאורה היו בשיאם, ואז הכריזה מרים נופך-מוזס, העורכת האחראית של השבועון "לאשה", על בחירתה לתואר מלכת היופי של ישראל לשנת 2004. כל שנה והסינדרלה שלה.

 

יוצאת לדרך חדשה

 

גדות, שלמדה במגמה ביולוגית ובצבא תשרת כמד"סית, בקושי הצליחה להסתיר את התרגשותה - והרי אי אפשר להאשים אותה - כשסיון קליין, מלכת היופי היוצאת ויונה יהב, ראש עיריית חיפה, העיר המארחת, הניחו את כתר המלכות על ראשה. נציג חברת דוד לובינסקי בע"מ, יבואנית פיז'ו-סיטרואן בישראל, העניק לגל את צרור המפתחות של מכונית סיטרואן C3 חדשה ונוצצת, הפרס הגדול למלכה החדשה, איתה תצא גל לדרך חדשה לגמרי. חייה, כפי שהכירה אותם עד היום, הולכים להשתנות מהקצה לקצה. ככה זה כשאת מלכה.


קרן פרידמן חביבת הקהל
חביבת הקהל: קרן פרידמן

 

משיגה את המטרות

 

"אני תמימה, רגישה, מאוד שלמה עם עצמי ולא מתביישת לבכות. ויחד עם זה אני גם שאפתנית: מתבייתת על מטרות ומשיגה אותן", העידה על עצמה גדות כבר לפני מספר שבועות, עוד לפני המסע הקסום לפראג, ועוד לפני שכל ההתרגשות בכלל התחילה, ואכן היא עמדה במילה שלה, היא רצתה להיות מלכה, והיא מלכה, ורק שתייצג אותנו בכבוד בתחרות מיס יוניברס. בעצם, אנחנו בטוחים כי תעשה זאת.

 

השופטים

 

בתחרות כמו בתחרות יש חבר שופטים, הפעם הצוות כלל 12 שופטים מכובדים שהכריעו את זהותה של המלכה. בחבר השופטים היו המאפרת גלית ורטהיים, בעלת חברת האיפור והמכללה לאיפור מקצועי "איל מקיאג'"; מעצב השיער מיקי בוגנים; מנכ"ל "וראייטי ישראל" - אירית אדמוני-פרלמן; מרים נופך-מוזס, העורכת האחראית של שבועון "לאשה"; דנה אפשטיין, מנכ"ל השבועון; ג'ודי שלום-ניר-מוזס מהעיתון "ידיעות אחרונות"; אסטה בכר - נציגת חברת "סבוקלם"; גיא המאירי - מנכ"ל סוכנות הדוגמנות "לוק"; ישראל קורט - מנכ"ל תכשיטי "ה. שטרן"; מעצב האופנה דני מזרחי; שלום מוליוב - מנכ"ל חברת "אדידס", ורינה מור, מלכת היופי של ישראל לשנת 76' ו"מיס יוניברס" באותה שנה.

 

הלילה הוא הלילה

 

כבר מן הרגע בו עלתה יעל בר זוהר לבמה, זוהרת וכריזמטית כהרגלה, היה ברור שזה הולך להיות ערב מיוחד, יוצא דופן. ערב מלכותי, הציפיות לא הכזיבו, וגם בר זוהר עצמה, שמלבד ההנחיה, נטלה חלק פעיל בטקס וביצעה, בליווי קבוצת גברים בשחור ונשים בכל צבעי הקשת, גירסה עברית ל"הלילה הוא הלילה", ואכן הלילה הזה היה "הלילה". אגב, בר זוהר החליפה במהלך הערב אין ספור תלבושות וחזרה מכל הפסקת פרסומות עטופה במחשוף אחר.

 

צריך רק להאמין

 

ואז הוצגו הבנות לבושות שמלות ערב שעוצבו בסימן ה"רטרו", הסגנון שאפיין את הטקס כולו. רינה מור, ענת כרם, מירי בוהדנה ואילנית לוי, כל אחת עם עבר מרשים בתחרות, הכריזו על המועמדות, חמש בנות כל אחת, ופינו באופן זמני את הבמה לדוד ד'אור. ד'אור, כמה רגעים לפני שהוא ממריא לאירוויזיון, נתן ביצוע מרגש של "להאמין". לאחריו הוקרנו סרטונים בהן הבנות הציגו טפח מאישיותן הכובשת.

 

זמן הסופרסטארים

 

בשנייה שהסרטונים נגמרו, הגיחה לבמה הברבי של עולם הפופ הישראלי, רוני, בשיר הנצחי שלא מפסיק להתנגן ברדיו, ובעצם בכל מקום "סופרסטאר". אחרי סדרה נוספת של סרטונים עלו לבמה האחיות שרונה ודניאלה פיק והקפיצו את הקהל עם להיט "השיר הזה". אין ספק שמלבד ערב של יופי, היה זה גם ערב של מוסיקה מצוינת.

 

גם יפות וגם שרות

 

ולא רק מצד כוכבי הפופ, אלא גם מצד המתמודדות, שהוכיחו למול המצלמות כי הן לא רק יפות. אחרי שיעורים מפרכים בפיתוח קול, משחק וריקוד, הן התייצבו לבושות רטרו קייצי פרוע, כדי לבצע גירסה עברית לשיר הנושא מסדרת הקאלט של שנות השמונים "תהילה". ואז הגיע תורו של ענק הזמר היווני שבמשך השנים כה למדנו לאהוב, טריפונאס, האחד והיחיד, לביצוע מרגש של דואט עם בר זוהר ולקטע סולו משל עצמו חמוש בבזוקי.

 


הלן מסלה נערת היופיעשרה
נערת היופיעשרה: הלן מסלה

 

השלב המעשי

 

אחרי הריקודים והשירים, הגיע השלב האמיתי שלשמו התכנסו כל העושים במלאכה - בחירת מלכה לישראל. קוראי לאישה בחרו בליטל רוזנצוויג וקרון פרידמן שתעלנה לשלב חצי הגמר, ואליהן הצטרפו הלן מסלה, ליאור קרן, קארין לזר, גל גדות, מורן שגב, ריטה לוקין, שירן כהן ו-ויקי מקריאניס. 10 בנות נפרדו מהתחרות, ונותרו עם החוויה בלבד, 10 ממשיכות הלאה.

 

מתקרבים לסוף

 

אחרי שמירי בוהדנה וגלית גוטמן הכריזו על המועמדות שעלו לשלב חצי הגמר, הגיעה אילנית לוי כדי להכריז על שש המועמדות שיעלו לשלב הגמר. היא הוציאה את המעטפה המלחיצה והודיעה כי ריטה לוקין, ליאור קרן, גל גדות, קארין לזר, קרן פרדימן והלן מסלה ממשיכות לשלב הבא והמכריע. 

 

וחביבת הקהל היא...

 

המתח כבר ניכר, ואל הבמה חזרו 14 הבנות שלא צלחו את השלב האחרון, כדי ללוות את ששת המועמדות הסופיות, שבקושי רב הצליחו להתמודד עם ההתרגשות. מנהל שיווק דיזנהויז, מיקי איתן, הגיע כדי להעניק את פרס חביבת הקהל, שכולל גם חופשה ברומא. הוא פתח את המעטפה וקרא: "חביבת הקהל לשנת 2004 היא...מועמדת מספר 20, קרן פרידמן".

 

מקום שלישי ורביעי

 

להכתרת נערת היופיעשרה, הגיעה במיוחד הזוכה בתואר לשנת 2003, שחר נהוראי, והפרס השנה הלך למועמדת מספר 5, הלן מסלה. מעצב האופנה, דני מזרחי ומעצב השיער, מיקי בוגנים עלו לבמה, יחד עם מלכת החן אשתקד סתוית בודין, והכתירו למלכת החן של 2004 את ליאור קרן

 

ומי מלכת היופי

 

המאפרת גלית ורטהיים ומנהלת השיווק של ה. שטרן, יחד עם נערת ישראל 2003 מירי לוי, עלו כדי להכריז על הזוכה בתואר נערת ישראל לשנת 2004, והפתיעו את מועמדת מספר 18, ריטה לוקין, שנורא התרגשה. נותר רק עוד תואר אחד, התואר החשוב מכל: "מלכת היופי של ישראל 2004", שתקבל מכונית סיטרואן 3C, מתנת חברת דוד לובינסקי בע"מ, יבואנית פיז'ו-סיטרואן בישראל.

 


גל גדות מלכת היופי
גל גדות ברגע המרגש בחייה

 

מזל טוב למלכה החדשה

 

רגע לפני שהקרב הוכרע, עלה לבמה ליאון רוזנברג עם ביצוע עברי ל-She, הוא עבר בין קארין לזר, גל גדות וקרן פרידמן והגביר את הדרמה, ואז הגיע הרגע הגדול: מרים נופך מוזס, העורכת האחראית של שבועון "לאשה" פתחה את המעטפה, והשם שנשלף הוא..מועמדת מספר 16, גל גדות מראש העין. מזל טוב למלכה החדשה. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
המלכה של 2004: גל גדות
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
הבנות כובשות את הבמה
צילום: תומריקו
יעל בר זוהר: הגישה ופירגנה
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
ד'אור: חימם מנועים
צילום: תומריקו
ריטה לוקין, נערת ישראל
צילום: תומריקו
מומלצים