שתף קטע נבחר

בניזרי: לגלעד שרון לא היו מעזים לעשות את זה

אמר בעצרת תפילה שקיימו פעילים בש"ס ליד ביתו בעקבות פרשת השוחד בה הוא מעורב: "סימנו אותי בגלל דתי ואמונתי". אלי ישי: "כל הפרשה היא רדיפה נגד ש"ס". מקורביו של דרעי דווקא לא מסתירים את שביעות רצונם מהסתבכותו של בניזרי

"סימנו אותי בגלל דתי ואמונתי. לגלעד שרון לא היו מעזים לעשות דבר כזה". כך אמר הערב (ד') ח"כ שלמה בניזרי (ש"ס) בעצרת תפילה מיוחדת שקיימו פעילים מתנועת ש"ס ליד ביתו, בעקבות פרשת השוחד בה הוא נחשד.

 

בניזרי פנה לקהל ואמר: "אני מבקש לשמור על איפוק ומבקש שתתפללו עבורי". יו"ר התנועה, ח"כ אלי ישי, הביע תמיכה בבניזרי וטען שכל הפרשה היא רדיפה נגד ש"ס.

 

החקירה בפרשה החלה לפני כשנתיים וחצי. בניזרי חשוד שבעת שהיה שר העבודה והרווחה, סיפק לידידו אז, משה סלע, בעל חברת כוח אדם לעובדים זרים, מידע על מכסות העובדים, ובתמורה לכך קיבל טובות הנאה. אתמול ערכה המשטרה עימות בין בניזרי לבין סלע, בו שתק בניזרי, כפי שהודיע שיעשה מעתה בחקירות המשטרה.

 

ראש לשכתו באותה תקופה, מיכל מלכה, נעצרה אף היא בחשד למעורבות בפרשה. גם אביה, הרב ראובן אלבז, נחקר, הוא חשוד בתיווך לשוחד. 

 

"הניסיון לסכסך בין הרב אלבז לבניזרי מגוחך"

 

מקורביו של בניזרי אמרו היום כי "כל ניסיון של המשטרה ליצור מתיחות בין הרב אלבז לתלמידו, הרב בניזרי מגוחך. המשטרה מדליפה שבתו של הרב אלבז, מיכל, הפלילה כביכול את בניזרי בחקירה וזה לא נכון. הם מנסים ליצור טבעת חנק, אבל זה לא יעבוד, היחסים בין תלמיד ורבו חזקים ועמידים מפני כל לחץ".

 

אלבז הוא זה שהחזיר את בניזרי בתשובה בעת שירותו הצבאי. לפני 35 שנה, הרבה לפני שתנועת ש"ס קמה, הקים הרב אלבז את הישיבה הראשונה בישראל ל"בעלי תשובה" ספרדים. לימים הרחיב את פעולותיו וזכה בעולם החרדי לכינוי "גדול מחזירי התשובה בדור הזה".

 

חשוד שני מחצרו של הרב

 

ח"כ בניזרי הוא החשוד השני בפלילים היוצא מחצרו של הרב אלבז. מייד לאחר הצטרפותו לש"ס, הקים הרב אלבז רשת תלמודי תורה נפרדת שהיוותה תחרות לרשת החינוך הממוסדת של ש"ס. ח"כ לשעבר עופר חוגי, שהסתבך מאוחר יותר בפלילים, עמד בראש הרשת מטעמו של הרב אלבז. הרשת התמוטטה בגלל ניהול כושל ואי סדרים ואוחדה עם רשת הלימוד של ש"ס.

 

בשנים האחרונות לא מרבה הרב אלבז לצאת להרצאות חזרה בתשובה. מתנגדיו טוענים כי הוא "התמסד, התברגן וצבר נכסים".

 

לעומת זאת, בסביבתו של הרב אריה דרעי מתקשים להסתיר את שביעות רצונם לנוכח הסתבכותו של הרב בניזרי.

 

מקורביו של דרעי מתקשים לסלוח על התבטאויותיו של בניזרי שאמר, לדבריהם, מיד לאחר שאריה דרעי נכנס לכלא כי "החלה תקופה של ניקיון כפיים בש"ס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
בניזרי. "תתפללו עבורי"
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
מיכל מלכה, בתו של הרב אלבז
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
הרב אלבז. "מנסים ליצור מתח"
צילום: אבי כהן
מומלצים