שתף קטע נבחר

התחדשו החיפושים אחר גיא חבר: "זו עבודת בילוש"

יחידת חילוץ גולן לומדת בימים אלה את תיק החקירה של הנעדר גיא חבר, לאחר שהתבקשה לחדש אחריו את החיפושים. ביחידה מפגינים אופטימיות, בעיקר עקב מציאת גופתו של נעדר אחר, עירא גורביץ', לפני כחצי שנה, בשדה מוקשים ברמת הגולן

אנשי יחידת חילוץ גולן עוסקים בימים האחרונים בלימוד חומר החקירה הנוגע להיעלמותו של החייל גיא חבר, שנעדר כבר למעלה מ-6 שנים, לאחר שהתבקשו על ידי המשטרה לחדש את החיפושים אחריו. מפקד היחידה, המורכבת ממתנדבים, דדי גופר, אמר רק שאנשיו לומדים כעת את החומר ובקרוב יפתחו בסריקות.

 

גורם ביחידה אמר הבוקר (ה') ל-ynet כי מדובר ב"עבודת בילוש", וכי היציאה לשטח תחל רק כאשר תהיה סיבה ממשית. "מי שיושב על התיק הם אנשים שמכירים היטב את הגולן, כל נקיק וכל סלע. הם יודעים גם איך שטח מסוים נראה כרגע, ואיך הוא נראה כשיורד גשם. הם עושים חישובים של הסתברויות ומרחקים, ומנסים לשחזר את הצעדים של הנעדר. אנחנו גם מכירים את האנשים והחיילים פה, איך טרמפיסטים מתנהגים, לאן הם יכולים להגיע ולאן לא".

 

הגורם ציין עוד כי גופתו של נעדר נוסף, עירא גורביץ' ז"ל, שנעדר במשך ארבע שנים, אותרה על ידי היחידה באמצעות אותה שיטת חקירה. "ראש הצוות הגיע למסקנה שגורביץ' נפל במקום מסוים מהצוק, וידע שזה המקום שבו צריך לחפש, למרות שהגופה לא נראתה לעין. רק אחרי שגלשו בסנפלינג מאותו צוק, וחפרו מעט באדמה, גילו את הגופה שהיתה מכוסה".

 

אנשי יחידת חילוץ גולן איתרו לפני כשנה את גופתו של נעדר נוסף, אליעזר זוסיא קלוגהופט, נכדו של האדמו"ר מסקולין, שנעלם בשנה שעברה במהלך ביקור בקבר רשב"י במירון. גופתו נמצאה חודשיים לאחר מכן בנחל עמוד. 

 

יצא מהבסיס באוגוסט 97' 

 

גיא חבר, בנם של רינה ואיתן מכוכב יאיר, שירת בבסיס תותחנים ברמת הגולן. באוגוסט 97', זמן קצר לפני שהיה אמור להישפט על עבירת משמעת, יצא מהבסיס עם נשקו האישי, ומאז נעלמו עקבותיו.

 

החיפושים נמשכו תקופה ארוכה, אך לשווא. ב-2002 נמצאו בבור מים באזור גמלא שרידיו של אדם שנעדר במשך 25 שנה. בעקבות הגילוי הוחלט לחפש את חבר ואת גורביץ' בבורות מים ישנים. גופתו של גורביץ, התגלתה בסופו של דבר בדרום הרמה.

 

במשטרה ממשיכים לקיים מדי תקופה ישיבה של מה שמוגדר "פורום נעדרים" בה מנתחים מידע חדש שהתקבל, ועוברים שוב על כל התיק, בניסיון למצוא פרצה או קצה חוט שנעלם מעיניהם עד כה.

 

לקראת מימוש עסקת חילופי השבויים האחרונה עם חיזבאללה התייחס שר הביטחון, שאול מופז, לפרשת היעלמותו של גיא חבר, כמו גם לנעדרי סולטאן יעקוב, והביע תקווה שבקרוב יושג פתרון לתעלומות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
נעדר למעלה מ-6 שנים. גיא חבר
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום אתר משטרת ישראל
נמצא אחרי 4 שנים. עירא גורביץ' ז"ל
צילום אתר משטרת ישראל
מומלצים