שתף קטע נבחר

בוש: אני נשיא ארצות הברית; גור מערער

המועמד הרפובליקני לנשיאות, ג'ורג' בוש, הורה למטהו לפתוח במגעים עם ממשל קלינטון על העברת השלטון לאחר שמזכירת המדינה בפלורידה הודיעה כי בוש הוא המנצח במדינה. מטה גור הודיע: עוד היום נערער לבית המשפט על ההחלטה

המועמד הרפובליקני, ג'ורג' בוש, הכריז בנאום ניצחון, כי הוא הנשיא הנבחר של ארצות הברית. בוש הורה לסגנו, דיק צ'ייני, לפתוח במגעים עם אנשי ממשל קלינטון, להעברת השלטון.
בוש נאם לאחר שמזכירת מדינת פלורידה, קתרין האריס, הכריזה עליו כמנצח בבחירות שנערכו במדינה. "אנחנו מכבדים ומקבלים את הניצחון בפלורידה שמעניק לנו את מספר האלקטורים הדרוש לנצח בבחירות", אמר בוש בנאום הניצחון. "כעת, כאשר הסתיימו הבחירות, הגיעה העת לכבד את החוקה. אאזין ואכבד דעות אחרות ואפעל לאחד את האומה שלנו", ציין בוש.
ממטהו של המועמד הדמוקרטי לנשיאות, אל גור, נמסר כי הם יערערו, עוד היום, לבית המשפט על תוצאות הבחירות בפלורידה.

האריס הכריזה: "ניצחון לבוש"

"המועמד הרפובליקני, ג'ורג' בוש, ניצח בבחירות בפלורידה את המועמד הדמוקרטי אל גור ב-537 קולות", כך הכריזה הלילה מזכירת המדינה של פלורידה, קתרין האריס, בתום הספירה הידנית החוזרת שנערכה במספר מחוזות. בכך התקרב בוש צעד גדול נוסף לבית הלבן, אך הדבר אינו סופי, שכן גור צפוי לערער.
האריס לא הכלילה את תוצאות הספירה הידנית בפאלם ביץ', משום שבמחוז זה המשיכו לספור גם לאחר תאריך היעד שקבע בית המשפט העליון. אם הספירה החוזרת בפלורידה תאושר יזכה בוש ב-25 האלקטורים של מדינה זו ובכך יגיע מספר האלקטורים שלו ל-271, אחד יותר ממה שנדרש על פי החוקה האמריקנית.

מטה גור: נערער

הסנטור ג'וזף ליברמן המועמד לכהן כסגנו של אל גור מיהר לתקוף את הודעתה של האריס ואמר כי הספירה החוזרת טרם הסתיימה וכי התוצאות שפירסמה האריס לא היו מדוייקות. לדבריו, מטה גור יערער על התוצאות כפי שהוכרזו: "זהו האינטרס של האומה שלנו שהמנצח בפלורידה יהיה באמת האיש שקיבל יותר קולות", אמר ליברמן.
משקיף הבחירות מטעם המפלגה הרפובליקנית, מזכיר המדינה לשעבר ג'יימס בייקר, אמר הלילה בתגובה להכרזת הדמוקרטים כי יערערו על הכרזת בוש כמנצח בפלורידה כי "הגיע הזמן לכבד את רצון האזרחים".
"אינני מאמין שאזרחי ארה"ב רוצים שהבחירות יהפכו לתחרות של עורכי דין ובתי משפט. אני בהחלט יכול להבין את הכאב והתסכול של הפסד בחירות בהפרש קטן כל כך, אבל זה הזמן לכבד את רצון האזרחים", אמר בייקר.

קדאפי: יש לי פתרון

מנהיג לוב, מועמר קדאפי, מצא פתרון לבעיית הבחירות בארה"ב. לדבריו, המצב בארה"ב עלול להידרדר עד למלחמת אזרחים, אבל לו יש פתרון: על שני המועמדים לחלק ביניהם את השלטון: "אם יוכרז בוש כנשיא, עליו למנות את אל גור כסגנו, ולהיפך.
אני מציע לידידים האמריקנים להודיע מראש על הנוסחא הזאת, כי זה הפתרון הטוב ביותר, ובעצם צריך להודות שאין הבדל בין בוש לגור".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
סיבוב אחרון?
צילום: רויטרס
מומלצים