שתף קטע נבחר

חתונת יגאל עמיר: הכלה הגיעה לדיון עם טבעת ויין

ביום בו תיכנן רוצח ראש הממשלה להינשא, דן בית-המשפט המחוזי בעתירתו בנושא נגד שב"ס. ההחלטה נדחתה ל-17 במאי

היום (ה'), ה-1 באפריל, תיכנן רוצח ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל, להינשא בין כתלי בית-הסוהר לבחירת ליבו. במקום זאת, נקבע יום זה לדיון בעניינו בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב. ואולם, ההחלטה טרם התקבלה: ב-17 במאי יתקיים דיון נוסף בנושא.

 

סניגורו של הרוצח יגאל עמיר, אמר בדיון ש"המדינה מנסה למשוך זמן". בשירות בתי-הסוהר נדהמו לגלות כי בני משפחת עמיר והכלה המיועדת, לריסה טרימבובלר, הביאו לדיון, שהתקיים היום בכלא "איילון", טבעת נישואים ובקבוק יין.

 

בעתירה נגד שירות בתי-הסוהר, שהוגשה באמצעות עורך-הדין שמואל קספר, מבקש יגאל עמיר לאפשר לו להינשא בין כותלי הכלא לטרימבובלר, ולהתייחד עמה לאחר החתונה. עוד הוא מבקש לאפשר לאחיו חגי, המרצה אף הוא עונש מאסר, להשתתף בחתונתו.

 

לאחר שבקשתו לשלטונות כלא "איילון" בעניין החתונה טרם התקבלה, החליט עמיר לעתור לבית-המשפט המחוזי. הדיון התקיים בהיעדרו של הרוצח. 

 

עוד בטרם הגיש עמיר רשמית את בקשתו להינשא בין כותלי הכלא, הבהירה צמרת שירות בתי-הסוהר כי תתנגד לקיום החתונה. אולם בפרקליטות העריכו כי יתקשו להגן על ההחלטה בבג"ץ, וכי החתונה תצא בסופו של דבר אל הפועל.

 

בשב"ס מעריכים כי בני משפחת עמיר התכוונו היום לבצע מחטף, ולחתן את בנם עם כלתו המיועדת באולם בית המשפט. השופט דוד בר אופיר החליט שאין צורך שעמיר יובא לדיון, וכי הוא יתקיים בהעדרו.

 

פרקליטו של עמיר: "השב"ס נחשף במערומיו"

 

בדיון הבוקר ביקשה נציגת הפרקליטות, עו"ד הילה חג'ג'-פרגו, לקבל ארכה של 45 ימים כדי למסור את תגובת המדינה לנושא ש"עדיין נבחן ביסודיות".

 

פרקליטו של עמיר, עורך הדין קספר, קבל על כך שמרשו לא הובא לדיון, וטען כי שירות בתי הסוהר נחשף כאן במערומיו, ובפרט נציב שב"ס אשר הצהיר כי הוא לא מוכן שתהיה חתונה: "הוא סימן את המטרה, ומאז שהוא עלה על העץ הגבוה המערכת כולה רוקדת סביבו".

 

קספר הוסיף כי המדינה מנסה למשוך זמן עד שכמה חברי כנסת ינסו להושיע את שירות בתי הסוהר באמצעות חקיקה.

 

בהחלטתו קבע השופט: "ההחלטה המהותית שתינתן בתיק זה איננה פשוטה, ואין פלא שפרקליטות המדינה מבקשת לשקול את הנושא על כל היבטיו השונים".

 

 השופט הוסיף, כי החליט שעמיר לא יובא לדיון מכיוון שמדובר בדיון מקדמי, ועמיר מסווג בסיווג מיוחד. "הבאתו מהווה מבצע לוגיסטי לא פשוט", קבע השופט, "שראוי לחסוך בו ככל שניתן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ביקש להינשא ב-1 באפריל. יגאל עמיר
צילום: איי פי
צילום: יוסי זליגר
הכלה המיועדת, לריסה טרימבובלר
צילום: יוסי זליגר
מומלצים