שתף קטע נבחר

פורז: החמץ יימכר ללא הפרעה

שר הפנים הודיע כי לא יסמיך פקחים למשימה למרות "חוק החמץ". יו"ר המפד"ל איתם בתגובה: "אדרוש מרה"מ והיועץ המשפטי לממשלה להורות לפורז לאכוף את החוק". וח"כ ישי קובע: "אם פורז היה במצרים - הוא לא היה נגאל"

שר הפנים, אברהם פורז, (שינוי) הודיע אמש (יום שבת) כי משרדו לא יאכוף השנה את חוק החמץ. לדבריו, אף רשות לא פנתה בבקשה להסמיך את פקחיה ולפיכך, המשרד לא הסמיך פקחים למשימה. זאת השנה השנייה ברציפות שבה שר הפנים נמנע מהגבלות בנושא, על אף שהחוק מ-1986 קבע שהדבר אסור.

 

הודעתו של פורז חוללה סערה, ושר השיכון והבינוי, אפי איתם, הודיע כי בכוונתו לדרוש היום בישיבת הממשלה מרה"מ ומהיועץ המשפטי לממשלה להורות על אכיפת "חוץ החמץ".

 

לדברי השר איתם, "השר פורז נוהג בצורה סלקטיבית ומתחסדת לגבי שלטון החוק ומזלזל ברגשותיהם של מאות אלפי שומרי מסורת". 

 

גם יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, תקף בחריפות את "הלהיטות של השר פורז לרמוס את היהדות כל שנה ולהפוך את אי אכיפת חוק למהות חייו". לדברי ישי, "שר הרייטינג דואג לעורר את התקשורת לפני חילול השם ובטוח כי אם פורז היה במצרים הוא לא היה נגאל כי הוא מאבד לדעת את זהות העם".

 

לעומתם, אמר ח"כ אופיר פינס, כי "ההחלטה לאכוף חוק אחד ולוותר על אכיפת חוק אחר מסוכנת לשלטון החוק בישראל. אם החוק מיותר בעיני פורז טוב היה עושה לו היה מבטלו". פינס אמר כי עם החזרה מפגרת הפסח הוא מתכוון להניח הצעה לביטול החוק, והוא מצפה לתמיכה של שינוי בנושא.

 

כזכור חברו של השר פורז למפלגה, השר פריצקי, החליט שלא להפסיק השנה את השאיבה בכנרת בחג הפסח, כנהוג מדי שנה. השאיבה בפסח מופסקת כדי למנוע חדירה אפשרית של חמץ למי השתייה. 

 

פריצקי טען שמפלס הכנרת גבוה בעקבות השנים הגשומות, ואם תופסק השאיבה, הדבר יחייב את פתיחת סכר דגניה, דבר שיעלה למדינה מיליוני דולרים: "אם השאיבה תופסק במצב הקיים, מפלס הכנרת הגבוה יעלה עוד יותר, ויגביר את הסיכון לפתיחת סכר דגניה, שפתיחתו תעלה למדינה 3 מיליון דולר".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
פורז. לא יאכוף חמץ
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: חן מיקא
איתם. "פורז מזלזל ברגשות"
צילום: חן מיקא
צילום: גלי תיבון
ישי. "פורז רומס היהדות"
צילום: גלי תיבון
צילום: מריאן הול
לחמניות. גם בחג החירות
צילום: מריאן הול
מומלצים