שתף קטע נבחר

עורכות הדין הכלכליות הבולטות במגזר הפרטי

משפט מסחרי, עסקאות גדולות, טכנולוגיה, ליטיגציה אזרחית, זכויות אדם; שותפות בכירות, בעלות משרדי ענק - קבלו את שמונה עורכות הדין המובילות במגזר הפרטי בישראל

רות אורן

 

עו"ד רות אורן, בשנות ה-70 לחייה, נחשבת ל"מוסד" בקרב עורכי הדין. אורן היא שותפה בכירה במשרד ש.הורוביץ מאז 67'. בשנים האחרונות הפחיתה את היקף פעילותה באופן משמעותי, אך התדירות בה מוזכר שמה בקרב עורכי דין, חברות ואנשי עסקים לא פחתה. שנות פעילותה הרבות והמגוונות זיכו אותה בכבוד רב בקרב קהילת המשפט בישראל, והיא נחשבת לאחת מבכירותיו.

 

אורן שירתה בפלמ"ח במלחמת השחרור, בחטיבת הראל. היא בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, ובמהלך שנות פעילותה הרבות עסקה אורן במגוון פעילויות, בכלל זה במשפט מסחרי על כל תחומיו ובעסקאות מורכבות בהיקפים גדולים - הן מקומיות והן בינלאומיות.

 

דליה טל

 

עו"ד דליה טל, 55, נמנית על עורכות הדין הבכירות והוותיקות בישראל. מאז 86' טל היא שותפה בכירה במשרד קנטור-אלחנני-טל ושות', ומשמשת, בין השאר, כראש המחלקה לבנקאות ושוק ההון במשרד.

 

טל, בוגרת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב, עבדה כ-13 שנה בלשכת היועץ המשפטי בבנק ישראל, מתוכן כ-5 שנים כיועצת המשפטית של הפיקוח על מטבע חוץ וכ-3 שנים כיועצת משפטית של הפיקוח על הבנקים. ב-86' הצטרפה למשרדו של קנטור, וב-18 השנים האחרונות היא משמשת כיועצת המשפטית של דירקטוריון בנק לאומי.

 

במהלך שנות עבודתה הייתה טל מעורבת בעסקאות רכישה, מכירה ומימון רבות. בתפקידה כיועצת המשפטית של בנק לאומי הובילה טל את הליך המכירה של בנק אגוד, מכירת מניות מגדל לג'נרלי, ומכירת ויזה כ.א.ל ורכישת אלפאקרד.

 

אורה דביר

 

עו"ד אורה דביר, 54, סיימה את לימודי המשפטים באוניברסיטה העברית. בדומה לטל, גם דביר החלה את דרכה בבנק ישראל. בשנים 89-'75' כיהנה דביר במגוון תפקידים בבנק, ביניהם כסגנית ליועץ המשפטי וכיועצת משפטית למחלקת הפיקוח על המט"ח, הפיקוח על הבנקים ולמחלקה המוניטרית.

 

ב-89' הצטרפה דביר כשותפה בכירה למשרד וקסלר-ברגמן ושות'. מאז בלטה דביר בטיפולה בנושאים פיננסיים, ביניהם שורה ארוכה של הנפקות, עסקאות רכישה, מכירה ומימון.

 

דביר טיפלה במכירת אי.די.בי מטעם בני משפחות רקאנטי וקרסו, בתשקיפי ההנפקה של בנק דיסקונט ואף בתשקיף ההפרטה הראשון של אי.די.בי - כשהממשלה מכרה את השליטה בחברה. היא משמשת כעורכת הדין של הבורסה לניירות ערך, ומייצגת גופים רבים ומגוונים בארץ ובחו"ל.

 

 

מאיה ליקבורניק

 

עו"ד מאיה ליקבורניק, 47, היא שותפה בכירה במשרד מיתר-ליקבורניק-לשם-ברנדויין ושות'. ליקבורבניק, בוגרת משפטים מאוניברסיטת תל-אביב, הפכה בשנים האחרונות לאחת הכוכבות העולות של עולם המשפט הישראלי. לאחר סטאז' במשרד הרצוג-פוקס-נאמן (בשנים 90'-92') ו-5 שנים במשרדו של פרופ' יוסי גרוס, עברה ליקבורניק לניו-יורק לשנתיים.

 

ב-94' שבה לישראל והצטרפה למשרד מיתר. כשנה לאחר הצטרפותה למשרד הפכה לשותפה-מנהלת, והמשרד שהעסיק 10 אנשים, צמח בהתמדה. בספטמבר 2003 מוזג המשרד עם משרד לשם-ברנדויין וכיום הוא אחד מהמשרדים הגדולים בארץ, עם 65 עורכי דין ולקוחות בולטים רבים.

 

ליקבורניק בולטת בפעילותה במגזר העסקי, בעיקר בין חברות ההיי-טק, התקשורת והטכנולוגיה. חברת אמדוקס היא אחת הלקוחות הוותיקות ביותר שלה, ולאחרונה ייצגה את חברת ריברהד שנמכרה לסיסקו תמורת כ-43 מיליון דולר.

 

אורנה לין

 

עו"ד אורנה לין, 48, היא בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית. היא רכשה לעצמה מעמד ומוניטין בזכות פעילות ענפה בתחומי דיני עבודה, ליטיגציה אזרחית ובתחום המשפט המסחרי.

 

לאחר שסיימה סטאז' בבית המשפט העליון אצל השופט חיים כהן, ולאחר מכן בפרקליטות המדינה בירושלים, הצטרפה לין ב-81' למשרד האוצר, שם שימשה כיועצת משפטית לממונה על השכר ולנציב שירות המדינה.

 

ב-85' פרשה והצטרפה כשכירה למשרד ש.פרידמן ושות', שם המשיכה להתמחות בדיני עבודה. ב-91' הצטרפה כשותפה למשרד מ.זליגמן.

 

בינואר 2003 הקימה לין יחד עם שותפתה, עו"ד יפעת עובדיה, את משרד אורנה לין ושות', העוסק בעיקר בדיני עבודה וליטיגציה אזרחית. לין נמנית על עורכות הדין הבודדות שהקימו משרד משלהן ורכשו לעצמן מעמד תוך זמן קצר ביותר.

 

לין נודעה במשך השנים בפעילות נמרצת להגנה על זכויות האדם והאזרח. בין השאר הגישה בשם חולי איידס תביעה לחייב את קופות החולים לכלול את קוקטייל התרופות למחלה בסל התרופות, וייצגה נשים שנזקקו לטיפולי פוריות בתביעתן לקבל מספר בלתי מוגבל של טיפולי הפריה.

 

לין הייתה חברה בוועדות ציבוריות רבות, לרבות הוועדה לחקירת אסון פסטיבל ערד, ועדת רף לבדיקת מצב הקולנוע וועדת ניצני לבדיקת שכר המנהלים בעמותות ציבוריות. בשנים 2003-1999 כיהנה לין כיו"ר ועד מחוז תל-אביב של לשכת עורכי הדין, ומ-2003 היא מכהנת כיו"ר המועצה הארצית של הלשכה.

 

רחל בן-ארי

 

עו"ד רחל בן-ארי, 47, היא שותפה בכירה ומנהלת משרד רחל בן ארי-אדם פיש ושות' בחיפה. המשרד מתמחה בתחומי מסחר שונים, זכויות אדם ודיני עבודה.

 

לאחר שסיימה את לימודיה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב עשתה בן-ארי סטאז' אצל השופט מרדכי בן-דרור בבית המשפט המחוזי בתל-אביב ואצל עו"ד רוטנשטרייך גיצלטר ז"ל. היא שבה לצפון ב-84' והצטרפה למשרד עורכי הדין המשפחתי, וב-97' הקימה משרד משלה.

 

המשרד בראשו עומדת בן-ארי משמש כיועץ משפטי למרבית מוסדות החינוך הגדולים בארץ. בן-ארי עצמה מכהנת מאז יולי 2003 כיו"ר ועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין.

 

רחל לויטן

 

עו"ד רחל לויטן, בראשית שנות ה-50 לחיה, היא בעלת אחד המשרדים הגדולים ביותר שהוקם על ידי אישה. לויתן מתמחה בתחום הביטוח, בו היא נחשבת למומחית מהשורה הראשונה.

 

לויתן, בוגרת החוג למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, התמחתה אצל פרופ' יוסי גרוס. כבר ב-76' הגיעה לעולם הביטוח, כשמונתה ליועצת המשפטית הראשית של איחוד סוכנויות ביטוח, חברה-בת של בנק לאומי ומגדל. ב-78' מונתה ליועצת המשפטית של מגדל, וב-81' הקימה את משרדה.

 

המשרד מתמחה בביטוחי בנקים, ביטוחי-משנה, ביטוח יהלומים, ביטוח-אווירי, ייעוץ לחברות ביטוח וטיפול בנושאי רגולציה בביטוח. המשרד מעסיק כיום 27 עורכי דין. על התיקים הבולטים בהם טיפלה לויטן לאחרונה נמנים ייצוג הומנה (היצרנית הגרמנית של רמדיה), תביעות נפגעי זיהום נחל הקישון, וייצוג סוכנות הביטוח של סוכנות הביטוח (תורן) של הבנק למסחר.

 

טלי איתן

 

עו"ד טלי איתן, 50, עוסקת בליווי משפטי של עסקיהם הבינלאומיים של חברות רבות, ומרבה לעסוק בשיתופי פעולה אסטרטגיים בין חברות ישראליות לחברות זרות.

 

איתן, בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, היא מומחית בתחום הקניין הרוחני. היא עזבה עם סיום לימודיה את הארץ בעקבות בעלה, ד"ר בועז איתן, כיום נשיא ומנכ"ל סייפן, והתמקמה עוד בשנות ה-70' בעמק הסיליקון שבארצות-הברית.

 

במהלך 10 שנות שהותה בקליפורניה קיבלה איתן רשיון עו"ד אמריקני ועבדה בתחום, תוך שהיא מתמחה בתחום הטכנולוגיה, תחום בו נחשב משרד למוביל עד היום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומוייסקי
עורכי דין בדרך
צילום: אלכס קולומוייסקי
צילום: ג'ו קוט
עו"ד אורנה לין. בעיקר בדיני עבודה
צילום: ג'ו קוט
מומלצים