שתף קטע נבחר

יהודית ריכטר, מנכ"ל מדינול

אומרים עליה: תרומתה לחברה גדולה. קובי הוא אולי הגאון במשפחה, אבל היא זאת עם הרגליים על הקרקע, שמנהלת את העסק

התכונה הטובה שלי כמנהלת היא הערנות לצרכים האמיתיים של זולתך, אומרת יהודית ריכטר, מנכ"ל חברת הסטנטים מדינול. מנהל טוב צריך להגיב נכון ובמקום, לדעת להנהיג צוות, ליזום צעדים עסקיים ולפעול בתנאים של אי-ודאות. הוא צריך להיות המצפן שיתווה את החזון.

 

מדינול, שבעבר היתה המובילה העולמית בתחומה, נחשבת עד היום לאחת ההצלחות הבולטות של תעשיית ההיי-טק הישראלית. החברה מפתחת ומייצרת תומכים (סטנטים) לעורקי הלב, שוק שהיקפו מוערך במיליארדי דולרים בשנה. ריכטר ובעלה קובי, המשמש כיום כיו"ר החברה, הקימו את מדינול בשנת 94'.

 

סוד ההצלחה של מדינול טמון בהגדרת המוצר, שמגשר בין הצרכים השונים של הרופא, הזקוק למוצר יעיל וטוב, והחולה, שצריך את הפתרון הטוב ביותר, שיהיה תקף לשנים ארוכות, אומרת ריכטר. בסמוך להקמת מדינול ייסדה ריכטר גם את חברת מדיקון, העוסקת בהעברת מידע קרדיולוגי ונסחרת בבורסה של תל-אביב. באותה שנה היא אף הוציאה ספר, כלים שלובים, העוסק בשילוב החיים המקצועיים והפרטיים.

 

קובי ויהודית ריכטר נפגשו בזמן שירותם הצבאי בבסיס חיל האוויר ברמת-דוד, שם הוא שירת כטייס והיא כקצינת ניהול של אחת הטייסות. כיום הם הורים לשלושה ילדים.

 

ריכטר היא בעלת תואר שני בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית ודוקטורט מאוניברסיטת בוסטון בפסיכולוגיה חברתית וניהול. בחיל האוויר הקימה וניהלה את היחידה לפיתוח כישורי ניהול ופיקוד אצל אנשי צוות-אוויר ועסקה בפיתוח מערכי מיון לפרחי טיס.

 

לאחר מכן הרצתה בפקולטה למינהל עסקים באוניברסיטת תל-אביב במשך 5 שנים, עד שהפכה להיות העוזרת האישית של אלי הורביץ, יו"ר טבע, תפקיד אותו מילאה במשך 3 שנים. "החיידק האקדמי לא מרפה ממני", היא מודה, "ואני מקווה לחזור לזה ולמצוא קשר מועיל בין אקדמיה לתעשייה. מעניין אותי למצות את הדיאלוג בין התאוריות האקדמיות למעשים בשטח".

 

ריכטר כיהנה בעבר כדירקטורית בבזק, בזק בינלאומי, אמיטל, ספנקריט וחברות אחרות. כיום היא חברה בוועד המנהל של האוניברסיטה העברית בירושלים. "אני מניחה שבעתיד אמשיך להיות מעורבת ביוזמות תעשייתיות ובבנייה והובלה של פעילויות חדשות", היא אומרת, "תוך התמודדות ניהולית עם טכנולוגיות חדשניות בתחום הרפואה".

 

אומרים עליה: שתרומתה לחברה גדולה. שקובי הוא אולי הגאון במשפחה, אבל היא זאת עם הרגליים על הקרקע, שמנהלת את העסק. שהיא מעורה מאוד בפרטים ונחשבת למנהלת תובענית ביותר, אך זוכה להערכה רבה מעובדיה. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן בלום
ריכטר. עם הרגליים על הקרקע
צילום: יונתן בלום
צילום: ערוץ 8
סטנט של מדינול לעורקי הלב
צילום: ערוץ 8
מומלצים