שתף קטע נבחר

מתנגדי ההתנתקות יתמכו בשרון, יזהירו מפרס

קבוצת חברי הכנסת המתנגדים לתוכנית ההתנתקות בליכוד, התכנסה כדי להכריע על המשך צעדיה ולבחור את מובילי הקמפיין. המתנגדים אומרים: "הקמפיין ידגיש את עשייתו של שרון בהתנחלויות, ולא יתקוף אותו אישית". במקביל, מבטיחים בליכוד לנגח את התוכנית בעזרת ח"כ שמעון פרס - "נזהיר שאם פרס ייכנס לממשלה הוא יעשה מה שהוא רוצה"

מתנגדי ההתנתקות בליכוד מכינים את הקמפיין: למרות חג הפסח שנמצא בעיצומו, התכנסו אתמול (ד') בפעם השלישית בשבוע האחרון המתנגדים לתוכנית של ראש הממשלה אריאל שרון בליכוד.

 

מדובר בשרים עוזי לנדאו ונתן שרנסקי, וכן בקבוצה של חברי כנסת ובהם גלעד ארדן, דוד לוי, גילה גמליאל, אהוד יתום ואחרים. בישיבה, שנערכה במשרדו של לנדאו בתל אביב, נדונו הנושאים האחרונים שנותרו פתוחים בכל הקשור לניהול המטה שינהל את קמפיין ההתנתקות.

 

בתום הפגישה הוחלט כי מטה ההתנגדות ייקרא "מטה הליכוד שלנו". משרד הפרסום שינהל את הקמפיין הוא "פרסום אורן" עם האסטרטג איתן דורשב. ינהל את המטה יואב הורוביץ, ובתפקיד בכיר ישמש אליעזר חיסדאי, ראש מועצת אלפי מנשה ופעיל ליכוד ותיק.

 

אחד הכלים שבהם ישתמשו המתנגדים יהיה לא אחר מאשר שמעון פרס, יו"ר מפלגת העבודה. "אנחנו נזהיר, כי אם פרס ייכנס לממשלה, הוא יעשה מה שהוא רוצה", אמר השר לנדאו ל-ynet. "פרס זה אומר שאין מלחמה בטרור. זה אומר מדיניות סהרורית של מזרח תיכון חדש. זה אומר אוסלו ב'".

 

כבר ביומיים הקרובים צפויים אנשי המטה לפרסם שלטי חוצות ומודעות בעיתונים. הסיסמא טרם נקבעה סופית, אבל הרעיון הוא לא לתקוף אישית את ראש הממשלה, אריאל שרון. בקרב המתנגדים בליכוד אומרים כי "הקמפיין יהיה מאוד ענייני, מאוד נקי, במטרה לשמור על כבודו של שרון. הקמפיין צפוי להדגיש את עשייתו של שרון בהתנחלויות וייקרא לתמוך בראש הממשלה אבל לא בהתנתקות". 

 

ב"מטה המתנגדים" אומרים כי מבחינתם הזמן רץ קדימה וכי ראיונות החג של ראש הממשלה שרון נותנים את התחושה כי "יש לזרז את ההליכים למרות חג הפסח". יש לציין כי בראיון החג ל-ynet הזכיר שרון את הסיסמא "ההתנתקות טובה לישראל", אולם התייחס בביטול לקבוצת המורדים ואמר "אני מכיר רק מחזה כזה".

 

גורמים במטה הזהירו אתמול בבוקר כי "אין לנו עדיין קו תקשורתי, והזמן מתחיל לרוץ. שרון רץ קדימה - ואנחנו עוד מאחור. יש לחץ גדול להתחיל לפעול".

 

חבר הכנסת אהוד יתום, מהמתנגדים לתוכנית ההתנתקות, אמר אתמול כי הדגש חייב להיות על כך שתוכנית ההתנתקות "עוקרת יהודים מבתיהם ומתפרשת על ידי אויבינו כבריחה שמשלימה עם קיומו של הטרור".


פורסם לראשונה 07/04/2004 14:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
לנדאו. מתכננים קמפיין
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: אתר הכנסת
יתום. עקירה, לא התנתקות
צילום: אתר הכנסת
מומלצים