שתף קטע נבחר

יוזמה בליכוד: גיוס מתנגדי ההתנתקות לעבודה בקלפיות

מיכאל פואה, מראשי מטה "ליכודניק לא מתנתק", הכולל מספר קבוצות בליכוד, שיגר לפעילים הנחיות כיצד לפעול לקראת המשאל הממשמש ובא. אחת ההנחיות: לפנות לחברת כוח האדם "חלופה", שאמורה לאייש את הקלפיות, ולבקש לעבוד בעבודה מזדמנת. דודי ריכטר, ממקימי המטה: "מי שמשתמש בטריקים הוא מטה שרון"

גימיק או תרגיל מסריח? מתנגדי תוכנית ההתנתקות בליכוד אינם נחים לרגע. כך למשל, פעיל מרכזי במטה "ליכודניק לא מתנתק" חשב שלא יזיק אם ביום המשאל יישבו בקלפיות "האנשים הנכונים".

 

מטה "ליכודניק לא מתנתק" כולל פעילים מקבוצות ופורומים שונים בליכוד, בהם מנהיגות יהודית, בית"ר, צעירי הליכוד ועוצמה, שהתאגדו והקימו מטה פעולה משותף לקראת המשאל שיועבר בקרב מתפקדי הליכוד על תוכנית ההתנתקות.

 

המטה חילק תפקידים, הכין תוכנית פעולה ויצא לדרך, בניסיון לגייס כמה שיותר מתפקדים וראשי סניפים שיפעלו נגד תוכניתו של שרון.

 

המטה משתמש ברשת האינטרנט כדי להגיע אל מאות אנשים, לחלק הנחיות והוראות במהירות וביעילות, להפיץ את ספר הבוחרים של הליכוד למי שרוצה להיות פעיל, ולשכנע מתפקדים בטלפון להצביע נגד תוכנית שרון.

 

מיכאל פואה, מראשי "ליכודניק לא מתנתק" וגם מראשי קבוצת "מנהיגות יהודית" (המוכרים גם כפייגלינים), שיגר לפעילים לפני ימים אחדים הודעה ובה הנחיות כיצד לפעול לקראת המשאל.

 

בחלקה השני של ההודעה הופץ גם המסר הבא: "בעוד שלושה שבועות יתקיים בעזרת השם המשאל על תוכנית ההתנתקות. חברת כוח האדם אשר תאייש את הקלפיות היא חברת "חלופה". בימים הקרובים החברה תעסוק בגיוס כוח אדם לצורך זה.

 

"מי שמעוניין לעזור ולאייש קלפי דרך החברה, מתבקש להודיע לחברה שהוא מחפש עבודות מזדמנות בזמן הקרוב, לא לציין שזה קשור לבחירות. מי שהוצע לו עבודה מתבקש להודיע לנו". בנוסף, מצורפים מספרי הטלפון של חברת כוח האדם באזורים שונים בארץ.

 

"המטה של שרון משתמש בטריקים"

 

גורמים בכירים במצודת זאב מאשרים כי חברת "חלופה" אכן נבחרה לעבוד עם הליכוד במשאל המתפקדים, ומציינים כי החברה סיפקה שירותים פעמיים גם בעבר ובהצלחה רבה. עוד מציינים הגורמים כי על מנת לשמור על הגינות המשאל, עורכי דין חיצוניים ובלתי תלויים יפקחו על הקלפיות, והם גם יכהנו כיושבי ראש הקלפיות.

 

כמה מחברי הליכוד שקיבלו את ההודעה סבורים שמדובר ב"תרגיל מסריח". במטה "ליכודניק לא מתנתק" לא מבינים על מה המהומה, וטוענים כי מדובר ב"יוזמה מקומית של פעיל זה או אחר". אלא שצריך לזכור כי מיכאל פואה, שחתום על הודעת הדואר האלקטרוני, אינו בשום פנים ואופן פעיל מקומי כזה או אחר. הוא מראשי מטה "ליכודניק לא מתנתק".

 

"אנחנו לא צריכים להשתמש בשיטות שבהם השתמש ראש הממשלה בעבר", אמר ל-ynet דודי ריכטר, ממקימי מטה "ליכודניק לא מתנתק", ומי שעומד בראש פורום "עוצמה" בליכוד. "אנחנו לא רוצים להכריע באמצעות סוסים טרויאניים, ולא זקוקים לטריקים ולשטיקים כדי לנצח. מי שמשתמש בטריקים הוא המטה של ראש הממשלה".

 

ראש הממשלה, אריאל שרון, פנה ביום חמישי ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית בליכוד, השופט בדימוס צבי כהן, וביקש ממנו לקיים את המשאל על ההתנתקות בתוך שלושה שבועות, על פי החלטת ועידת הליכוד מה-30 במרס. משמעות המהלך היא כי זמן קצר בלבד לאחר שובו של שרון מארה"ב יתקיים המשאל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
המתנגדים לשרון מגבירים את הלחץ
צילום: רויטרס
צילום: אורי פורת
הליכוד נערך למשאל המתפקדים
צילום: אורי פורת
צילום: אטילה שומפלבי
מטה "ליכודניק לא מתנתק" קשור למשה פייגלין
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים