שתף קטע נבחר

ערב צאתו לוושינגטון: שרון נפגש עם קצב "להתייעץ"

ראש הממשלה, אריאל שרון, נפגש עם הנשיא קצב בביתו בקרית מלאכי. לפני הפגישה אמר הנשיא: "אני מבין את רה"מ ואת האסטרטגיה שלו שיש בה גם פילוסופיה הכוללת בתוכה תוצרי לוואי לקראת שלום כולל". רה"מ אמר כי התוכנית תתרום לביטחון המדינה, וחזר לחוות השקמים שם חיכו לו מפגינים

ראש הממשלה, אריאל שרון, נפגש היום (יום א') עם הנשיא משה קצב בקרית מלאכי לקראת צאתו מחר לוושינגטון, שם יציג את תוכנית ההתנתקות בפני הנשיא בוש. 

 

נשיא המדינה משה קצב הביע הבנה לגיבוש התוכנית, ואמר לפני הפגישה, שנערכה בביתו: "המצב נתון במבוי סתום וצריך לחפש דרכים כדי להתמודד איתו. אני מאמין שנוצרו הזדמנויות חדשות. אני מבין את ראש הממשלה ואת האסטרטגיה הביטחונית שלו שיש בה גם פילוסופיה הכוללת בתוכה תוצרי לוואי לקראת שלום כולל והבראת הכלכלה הישראלית".

 

הנשיא ציין שבכל מקרה הנושא יובא לאישור הכנסת והממשלה והוא יעמוד מאחורי כל החלטה שתתקבל שם.

 

ראש הממשלה אריאל שרון אמר לפני הפגישה: "באתי להתייעץ ולהיפגש עם נשיא המדינה". שרון אמר כי "במהלך השיחה שנקיים אדבר על תפקידה של תוכנית ההתנתקות שחשובה לביטחון המדינה ונותנת לישראל חופש פעולה מלא לפעול נגד ארגוני הטרור".

 

שרון ציין כי "התוכנית תאפשר לפעול ללא שום הגבלה במלחמה בטרור. היא גם טובה מבחינה מדינית וכך נהיה משוחררים מלחצים מיותרים". על פי שרון, "ההתנתקות פותחת אפשרויות רבות בפני כלכלת ישראל".

 

עוד לפני שהחלה הפגישה בין הנשיא לראש הממשלה, עמדו מפגינים רבים בכניסה לקרית מלאכי ולכל אורך רחובותיה עד לבית הנשיא, הניפו מפגינים שלטים בהם נאמר: "עקירת יישובים - ניצחון לטרור".

 

תושבי קרית מלאכי יצאו מבתיהם כדי לחזות בראש הממשלה המבקר בעיר הדרומית הקטנה. במקביל נפרסו כוחות אבטחה גדולים בכל העיר. אחר הצהריים הסתיימה הפגישה, וראש הממשלה יצא לחוות השקמים, גם שם חיכתה לו הפגנה נגד תוכנית ההתנתקות.


פורסם לראשונה 11/04/2004 13:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
הנשיא קצב. מבין את האסטטרגיה
צילום: עטא עוויסאת
צילום: איי פי
שרון. בא להתייעץ
צילום: איי פי
צילום: דני סלומון
חוות השקמים
צילום: דני סלומון
מומלצים